Eğitici Masallar: Kibar Karınca Cihan’ın Öyküsü

sesli dinlemek icin tiklayin

Kibar Karınca Cihan’ın Öyküsü

Bir varmış bir yokmuş, minik böceklerin masalsı dünyasında, eğitici masalların en güzeli “Kibar Karınca Cihan” hikayesi anlatılırmış. Bu ülkenin en kibar, en yardımsever ve en çalışkan böceği ise Kibar Karınca Cihan imiş. Cihan, diğer karıncalardan farklıymış; her zaman gülümser, yardım etmeye hazır ve çalışkan bir şekilde yaşarmış.

Bir gün ormanda büyük bir yemek düzenlemeye karar verilmiş. Tüm böcekler davet edilmiş, herkes birbirine yardımcı olup eğlenmiş. Davetin ardından Cihan, ormanda çeşitli yiyecekler toplamaya başlamış. Diğer böcekler ise eğlenmeye ve dinlenmeye gitmişler.

Günler geçmiş, Cihan yorgun düşmüş, ancak yiyecekleri tamamlamış. Diğer böcekler ise eğlencelerinden geri dönmüşler, fakat hiçbir şey yapmamışlar. Cihan, büyük bir zahmetle getirdiği yiyecekleri gördüklerinde şaşkınlıklarını gizleyememişler.

Bir karınca olan Komutan Kemal, Cihan’ı yanına çağırmış ve teşekkür etmiş: “Cihan, sen gerçekten harika bir karıncasın. Yardımseverliğin ve çalışkanlığın takdire şayan. Diğer böcekler, senin kadar sorumluluk sahibi ve düşünceli olmalıydı.”

Cihan gülümseyerek cevap vermiş: “Teşekkür ederim, Komutan Kemal. Ben sadece elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Yardım etmek ve çalışmak bana mutluluk veriyor.”

karinca 1
Yapay zeka tarafından oluşturulmuş görsel (AI)

Bu olaydan sonra Cihan, diğer böceklere de örnek olmuş. Artık ormanda yardımlaşma ve çalışkanlık hakim olmuş. Herkes, birbirine destek olmaya başlamış. Ormanda mutluluk ve huzur yayılmış.

Zamanla, Kibar Karınca Cihan’ın bu güzel davranışları tüm ülkeye yayılmış. Cihan’ın hikayesi, eğitici masallar olarak anlatılmış ve çocuklara öğüt vermiş: “Kibar ve yardımsever ol, çalışkanlıkla her işi başarabilirsin.”

Ve masalımız da burada biter. Unutmayın, en küçük davranışlar bile büyük değişimlere yol açabilir. Kibarlık, yardımseverlik ve çalışkanlık, hepimizin öğrenmesi gereken önemli değerlerdir. Siz de Kibar Karınca Cihan gibi olun ve dünyayı daha güzel bir yer yapmak için çaba gösterin.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Altın Yapraklı Ağacın Sihri

Bu masala göz atın – Rapunzel Masalı

hipecraft

2011 yılından bügüne dijital dünya'da projeler üretiyor, bir çok markaya yazılım desteği sağlıyorum. İçerik üretmek ve kendini farklı alanlarda da geliştirmek adına masalist üzerinde içerikler üreterek desteklerinizi bekliyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu