Şirin ile Tavşan Masalı

''Şirin ile Tavşan Masalı'' Hikayemizde Şirin in ormanda ki sorunları çözebilmek için tavşan arkadaşından aldığı desteği okuyacağız.

sesli dinlemek icin tiklayin

Şirin ile Tavşan Masalı

Küçük ve eğlenceli bir kız çocuğu vardı. Babası Murat ve Kızın adı da Şirin idi. Kıza doğum gününde hediye vermek için bir Tavşan getirmişti. Tavşanın gizli bir sırrı vardı . Tavşanda sihirli bir şekilde konuşabilme özelliği vardı . Fakat bu konuşma yeteneğini sadece şirin duyabiliyordu. Şirinden başka hiç bir insan konuştuğunu anlayamıyordu. Şirin ile Tavşan yakın arkadaş oldular. Tavşan bu özel yeteneği sayesinde şirin’e orman hakkında birçok sır öğretti. Şirin, tavşanın öğrettikleriyle ormanın sırlarını keşfederken, hayvanlarla iletişime geçebilmeyi ve doğanın anlatmaya çalıştıklarını anlamayı öğrendi. Bu özel yetenek sayesinde Şirin, ormanda yaşayan tüm canlılara yardım etmeye ve onların sorunlarını çözmeye başladı. Şirin ile Tavşan, beraber bir çok macera yaşadılar ve ormandaki diğer hayvanlar tarafından sevildiler.

Şirin ile konuşan Tavşan, ormandaki canlıların problemlerine çözüm ararken, bir sabah ormanda herkes tarafından konuşulan ciddi bir sorun fark edildi. Ormanda, çok sık görülmeyen bir ağacın solmak üzere olduğu ve bu ağacın kaybolmasıyla , ormanda ki dengenin bozulabileceği söyleniyordu. Şirin ile Tavşan hemen bu sorunu çözmek için harekete geçtiler. Yolculukları boyunca karşılaştıkları hayvanlar, onlara ağacı kurtarabilmek için fikirler verdiler. Uzun bir yolculuk sonrasında , ağaca ulaşabildiler. Ağaç, güvenli bir şekilde büyüyebilmesi için güneş ışığına ihtiyaç duyuyor fakat gölgelerin altında kaldığı için güneş ışıklarını alamıyordu. Şirin, tavşan ve diğer hayvanların desteğiyle, diğer ağaçların dallarını nazik bir şekilde kırparak, ağacımıza yeteri kadar güneş ışığı gelmesini başardı. Ağaç yeniden canlanarak ormanın dengesi tekrar korundu. Şirin ile Tavşan tüm orman canlıları tarafından kutladı. Bu olaydan sonra, Şirin ormanda yaşayan tüm canlılar tarafından çok daha fazla sevilmeye başladı. Herkes şirini kurtarıcıları olarak görüyordu.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Ormanın Kalbindeki Arkadaşlık

Masalımızın sonunda, takım olarak çalışmanın ne kadar önemli olduğunu, ve tek başımıza çözemeyeceğimiz sorunları rahatlıkla halledebileceğimizi anladık. Kız ile Tavşan masalları boyunca, yalnızca onların arasındaki arkadaşlığı değil, aynı zamanda tüm ormanda ki canlılar ile olan bağları da güçlendirir.

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Anne ve babanızı uyuyabilirsiniz. Sizde bize masal göndererek binlerce okuyucuya ulaştırabilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu