Ayı ve Sincap Masalı

''Ayı ve Sincap Masalı'' Çocuklarınıza Uyku Öncesinde Masalımızı Okuyabilirsiniz veya Yapay Zekamız Sayesinde Masal Dinletebilirsiniz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Ayı ve Sincap Masalı

Güçlülüğüyle gurur duyan bir Ayı varmış. Bu Ayının ismi Güllü’imiş. Güllü, ormanda ki tüm hayvanlardan çok daha güçlü olduğunu biliyormuş. Herkesle konuşurken ne kadar güçlü olduğundan söz eder, kollarının ne kadar güçlü olduğunu ve pençelerinin ne kadar yırtıcı olduğuyla övünüyordu. Çok heybetli olduğu için ormanda ki herkesten daha çok yemesi gerektiğini söylüyordu.

Güllü’nün bu davranışları orman da ki diğer tüm canlıları da çok üzüyormuş. Fakat kimsenin gücü Güllü ye yetmeyeceği için tartışmak istemiyormuş. Bu sebepten herkes Güllü konuşmadan hemen önce bulundukları ortamdan uzaklaşıyormuş. Bir gün ormana Sincap gelmiş ve kendisi için küçük bir ev yapıp, ormanda yaşamaya başlamış. Daha önce bu ormana hiç bir Sincap yaşamak için gelmemiş. Bu sebepten tüm hayvanlar hem meraklarından, hem de tanışmak istedikleri için Sincap’ın evine ziyarete gitmiş. Konu konuyu açmış ve konu Güllü’ye gelmiş. Sincap, Güllü’nün kim olduğunu çok merak etmiş fakat Güllü onun evine ziyarete gelmediği için tanışamamış. Orman da yaşayan bazı hayvanlar da Güllü’ye bir Sincap’ın ormanda yaşamak için ev yaptığını söylememişler. Ertesi gün sabah saatlerinde Güllü, orman da gezmeye çıkmış. Sincap da ormanın güzelliklerini görmek için yürüyüşteymiş. Tam bu esnada Sincap Güllü’yü görüp onunla tanışabilmek için hemen yanına doğru gitmiş. Fakat koca heybetli Ayı Güllü, Sincap’ı gördüğünde korkarak çığlık atmaya ve hemen kaçmaya başlamış. Sincap Ayının neden korkup kaçtığını anlamadan kendi yoluna devam etmiş. Ayının bağırmasını duyan diğer hayvanlar da hemen yanına gitmiş ve Güllü’nün neden Sincap’dan korktuğunu ve renginin bembeyaz ‘a döndüğünü , bütün bu güç kuvvetinin gittiğini görmüşler. Bu olayı gören herkes gözlerine inanamamışlar, Ayı’nın korkusu dinip sakinleşince “Neden sincapdan korktun?” diye sormuşlar. Güllü “Bu hayatımda en çok korktuğum şey Sincap, nasıl olduğunu bilmezsiniz, hem bir tek ben değil tüm ayılar Sincaplardan korkar” demiş. Bunu duyan tüm hayvanlar gülmeye başlamış. İçlerinden birisi “Kocaman bir ayısın, gücün kuvvetin yüzünden bizi her zaman ezmeye çalıştın, şimdi de Sincapdan korktuğunu mu anlatıyorsun?” diyerek kahkaha atmaya devam etmiş.

Ayının bu korkusu tüm ormanın neşe kaynağı olmuş, çünkü Güllü bugüne dek yaptığı tüm hataların farkına varmış. Kendisinin heybeti diğer tüm hayvanlardan üstün olduğu anlamına gelmiyormuş. Güllü bugüne kadar yaptıkları için tüm arkadaşlarından özür dileyip, pişman olmuş .Hepsinden af dilemiş . Bu olaylardan sonra da ertesi gün Sincap’ ile’la dost olmuşlar. O günden itibaren ormanda her zaman mutluluk hakim olmuş .

Evet çocuklar masalımız burada bitti.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Siyah Renkli Civciv Masalı
sincap

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu