Kanguru Kardeşler Masalı

''Kanguru Kardeşler Masalı'' Değerli okuyucumuzun tarafımızla paylaştığı bu masal için teşekkürler ediyoruz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Kanguru Kardeşler Masalı

Bir varmış bir yokmuş. Ağlayan hiç yokmuş gülen çokmuş. Güzel bir ormanda Zıp zıp ve Pıs pıs adında iki kanguru  kardeş yaşarmış. Birbirleriyle anlaşamadıkları gibi ormanda da hiç kimseyle anlaşamazlarmış. Tabi ki bu sayede de hiçbir sorunlarını çözemezlermiş. Günlerden  bir gün Zıp zıp’ın doğum günü gelmiş çatmış. Orman ahalisi doğum günü olanların hepsini kutluyorlarmış ama bu iki huysuz kanguru kardeşlerin doğum gününü kutlamak hiç içlerinden gelmiyormuş. Ormanın kralı Aslan olmaz demiş. Herkesin doğum günü nasıl kutlanıyorsa Zıp zıp’ın da doğum günü kutlanacak demiş.

Tabii bu konuşmalar yapılırken Zıp zıp’ın hiçbir şeyden haberi yokmuş. Kendi kendine ormanda  gezinirken kara kara düşünüyormuş. Benim bugün doğum günüm ama hiç kimse kutlamayacak sanırım diye içten içe üzülüyormuş. Pıs pıs da konuşulanlara dahil olmuş. Kardeşinin doğum gününün kutlanacağına o bile çok sevinmiş. Çünkü yanlız başına oyun oynamak hiç de zevkli değilmiş. Kardeşi ve Orman halkı artık onun için vazgecilmezmiş. Ve artık doğum günü kutlaması başlasın.

Zıp zıp kara kara düşünerek geliyormuş. Çok da üzgünmüş. Kardesi Pıs pıs bile doğum gününü kutlamamış. Çünkü şimdi hep birlikte kutlayacaklarmış. Alkışlar kopmuş birden .Doğum günün kutlu olsun Zıp zıp diye herkes koşuşmuş. Tabi ki önce Kardeşi Pıs pıs. Zıp zıp olanlara anlam verememiş ama artık herkesle dost olmaya ,arkadaş olmaya karar vermiş.

Çünkü onlara kötü davrandığını bile bile ona supriz doğum günü kutlaması yaptılar. Bu durum karşısında orman halkıyla tek tek görüşmüş hepsinden özür dilemişler kanguru kardeşler. Artık orman halkının en güzel dostları olmuşlar. Masal bu ya yine dostluk kazanmış olması gerektiği gibi.

İyi olursan herkes iyi olur unutma.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Lila ve Riko Masalı

Sen ne görürsen karşında da onu görürsün.

Bu masaldan çıkardığımız ders,önce birbirimizi tanımaya çalışalım, dost olmaya çalışalım. Sonra zaten sırasıyla her şey yoluna girer.Kötü başlarsak hep kötü geçer hayatımız. Güzel bakan güzel görür.

Gökten üç elma düşmüş. Birisi beni dinleyen Allahın en güzel emanetleri siz çocuklarımıza gelsin . İkincisi bu masalı sizlere okuyan anne ve babalara gelsin. Üçüncüsü de masal seven herkese gelsin.

Umudunuz hiç eksilmesin, hayalleriniz hiç bitmesin, yüzünüz daima hep gülsün güzel gülen çocuklarımız. Çocuklar güldükçe dünya da umutla yeşerir. Çocuklarınıza sevdiğinizi söylemekten sakın çekinmeyin ertelemeyin. Yarın geç olmadan. Allah’a emanet olun. Hayata hep umutla bakın. Selametle.

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Bu masalın yazarı olan HACER CEYLAN KOÇ‘a sonsuz teşekkürler ediyoruz… Yazdığınız masallar sayesinde binlerce çocuk rahat bir uyku uyuyacak. Sizde masal yazıp göndererek binlerce çocuğun masal okumasına sebep olabilirsiniz. Bunun için aşağıda ki resme tıklamanız yeterli.

masal gönder
masal gönder

Misafir Yazar

Misafir Kullanıcılarımızın Sitemizde Gönderdiği İçerikler Bu Kullanıcı Adıyla Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu