Kütüphanedeki Sır

''Kütüphanedeki Sır'' Masalımız sayesinde kütüphanelerin her çocuk için nasıl özel bir yer olabileceğini anlatıyor. Kitap okuma alışkanlığı aşılamak için çocuğunuza dinletebilirsiniz

sesli dinlemek icin tiklayin

Kütüphanedeki Sır

Yakın bir zamanda, küçük bir köyün merkezinde, ortalama bir büyüklükte ve çok kimsenin ziyaret etmediği bir kütüphane varmış. Bu köy çok huzurlu ve sakin halkı olan bir yerdi, fakat diğer köylüler tarafından pek ziyaretçi kabul edilmiyordu bu köyümüze. Bu köyü ziyaret etmek için hiç bir sebep bulamıyorlardı.

Kasabamızda yaşayan 16 yaşında bir erkek çocuk olan Murat, kütüphaneyi merak ettiği için içerisine girmek istiyordu. Çünkü daha önce hiç ziyaret de bulunmadığı için içerisinin nasıl bir yer olduğu hakkında hiç bir fikri bulunmuyordu . Murat, kütüphaneye girip içerisinde binlerce kitap olduğunu görünce büyülenmiş oldu. Kitapları çok sevdiğiyle bilinen murat’ın bugüne kadar nasıl olurda kütüphaneyi bilmediğine çok şaşırmıştı. Bir gün, okuldan sonra tekrar kitapları görmek için kütüphaneye gitti ve raflarda duran kitapların arasında gezmeye başladı.

Yaşlı ve güler yüzüyle kütüphaneci Murat’a yaklaşarak geldi. Kütüphaneci, murat’ın okuması için çok seveceği bir kitap önerdi. “Bu kitabın içerisinde, kütüphanenin sırrını açıklayan bir bilgi bulunuyor,” dedi.

Murat kitabı aldı ve hemen okumaya başladı. Sayfaları okudukça, köyü hakkında gizemli bir geçmiş ve kütüphanede özel bir gücün olduğu hakkında tuhaf bilgileri okudu. Kütüphane, köyün bu gizli tarihini koruyan özel bir yermiş. Fakat, bu durumu sadece özel bir kişi çözebilirdi.

Murat, köyünün kaderinin sadece kendi ellerinde olduğunu fark etti. Kütüphanenin son koruyucusu olarak görevlendirildiğini anlamış oldu. Hemen bu durumu gizleyip kütüphaneyi özel kılmak için tüm köyde yaşayanlara kütüphanenin gelecekleri için çok özel bir mekan olduğunu anlatmaya başladı. Sonrasında da köyleri hakkında ki tüm geçmişi derleyen bir çalışma yaparak hikayeler anlatmaya başladı.

Günler geçtikçe ,kütüphaneye hiç gitmeyen gençler gitmeye başladı ve gençler için bir buluşma noktası haline geldi. Murat köylerinin daha da gelişmesi ve kültürlerini canlandırabilmek için tüm gençlerle beraber çalışmalar başlattı.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Yalnız Tavuğun Mutlu Sonu

Murat’ın köyü artık sadece mutlu değil, aynı zamanda da çok bilgili bir hazineye dönüştü. Kütüphane, köylerinin kalbi haline dönüştü, ve bu küçük kasabanın kaderini Murat’ın sevgisi ve kitaplara karşı duyduğu okuma hevesi sayesinde değişti.

Masalımızda, her köyde bulabileceğimiz küçük kütüphanelerin bile bazı çocukların hayatlarına çok özel müdahale edebileceğini ve bir kişinin isterse neler yapabileceğini anlatıyor.

kutuphanedeki sir 2

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu