Uyuyan Ormanın Büyük Sırrı

''Uyuyan Ormanın Büyük Sırrı'' Bu masalımızda güzelliklerin altında da aslında kötülüklerin olabileceğini anlatıyor. Çocuklarımıza dinletebileceğimiz bir masal olarak uyku öncesi açabilirsiniz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Uyuyan Ormanın Büyük Sırrı

Çok uzak diyarlarda büyülü bir orman varmış. Bu ormana verdikleri isimde “Büyülü Uyuyan Orman” imiş, Bu ormanın en büyük mucizesi de ormanda yaşayan tüm canlılar akşamın belirli saatinde herkes uykuya dalarmış. Ormanın kalbi olarak görülen tam orta kısmında da ormanın kalbi bulunurmuş: Uyuyan Orman’ın kalbi kendisini koruyabilmesi için en yüksek bir tepede, kocaman bir ağacın içerisinde bulunur ve içerisinde gizemli bir kitap varmış.

Bu kitap da, ormanın bu gizemli sırrını saklayan yazılar yazıyormuş. Kitap’ın içerisinde herkesin uykuya dalmasına sebep olarak mucizeyi bozabilecek özel sırları içeriyormuş. Fakat bu kitabın sırlarını anlayabilmek için hem çok cesur hem de çok akıllı bir kahraman olmak gerekiyormuş.

Günlerden bir gün, ormanın çok yakınlarında yaşayan kahramanımız Ali, Uyuyan Orman’ın bu özel sırrını çözmeye karar vererek yola çıkmış. Ali, araştırmalara olan merakı ve sevgisiyle tanınırmış. Ancak bu macerası bugüne kadar planladığı en büyük keşfi olacakmış.

Ali, ormanın kalbi olan kitaba doğru gitmek için yola çıkmış. Ormanın içerisinden yürürken, gök kuşağı renginde kuşlar, sihirli bir şekilde konuşan tavşanlar ve etrafa gülücükler saçan çiçekler görmüş. Hepsi Aliye bu konu için yardımcı olmak istemiş, çünkü Ali bu işin doğru olmadığını tüm ormanda yaşayanlar için doğrunun bu olacağını düşünerek yola çıkmış.

Sonunda Ali, büyülü ağacın altına vararak ve sihirli kitaba ulaşmayı başarmış. Kitabın içerisini açtığında, sayfaların kendiliğinden dönerek istediği sayfaya geldiğini görmüş. Kitap içerisinde, ormanın bu sihrinin nasıl bozulabileceği yazıyordu. Daha doğrusu bu bilgileri kitap Ali’ye kendisi gösteriyordu. Ali, kitabın anlattıklarını dikkatlice dinleyerek sihri bozmaya çalıştı.

Saatler geçti ve Ali, ormanın özel sihrini çözmeyi başardı. Uyuyan Orman da ki canlıların artık bu sihirden kurtulmuş oldu ve bu sayede kendileri ne zaman isterse o saatlerde uyumaya başladılar. Orman özgürlüğüne kavuştu, kuşlar şarkılar söyledi, tavşanlar özgürce dans etti, ve çiçeklerde gülümsemeye devam etti.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Altın Ejderhanın Sırrı: Prens ve Prensesin Maceraları

Ali, bu ormanı özgürlüğüne kavuşturduğu için kahraman olarak ilan edildi ve Uyuyan Orman’da huzurlu bir şekilde hayatını devam ettirdi. Her gece yıldızlara bakarken, orman da yaşayan canlılar tarafından teşekkürler edilen bir kişi haline gelmiş oldu.

Ali her zaman için hatırladığı merakla ve cesaretle, bazen en büyük sorunların bile üstesinden gelebileceğini anlamış oldu. Bu hikayemizde Uyuyan Orman’ın büyülü öyküsüydü, tüm çocuklara cesaret veren bir masal olarak dinleyebilirsiniz.

Masalımız artık bitti. Uykuya dalmadan önce anne ve babanızı öpmeyi unutmayın.

uyuyan orman 3uyuyan orman 2

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu