Meraklı Ali ‘nin Başına Gelenler

“Meraklı Ali 'nin Başına Gelenler” Köyün en haylar ve meraklı çocuğu olan Ali'nin Köyün Pek Sevilmeyen Yaşlı Amcasından Aldığı Öğütü Hikayeleştirdik

sesli dinlemek icin tiklayin

Eski günlerde bir zamanlar, küçük bir kasabada yaşayan Ali adında bir çocuk vardı. Ali, kasabanın en meraklı ve heyecanlı çocuğuydu. Her gün yeni maceralar için sokaklarda dolaşır ve kasabanın büyükleriyle eğlenceli sohbetler ederdi.

Kasabanın tam merkezinde Ali’nin her zaman dikkatini çeken büyük ve eski bir ağaç vardı . Bu ağacın altında oturarak her gün gökyüzünü izlerdi. Bir gün, bu ağacın altında otururken yaşlı beyaz sakallı bir adam yaklaştı. Sakallı Amca Ali’ye yaklaştıkça onun kasabanın en yaşlı ve sinirli insanı olan Hüseyin Amca olduğunu fark etti.

Hüseyin Amca, Ali’ye ağacın altında otururken neden bu kadar mutlu olduğunu sordu. Ali, gökyüzünü izlemenin ve sessizliği dinlemenin kendisini huzurlu hissettirdiğini söyledi. Hüseyin Amca, Ali’ye yaşamın hızlı bir yolculuk olduğunu ve sakin anları takdir etmenin önemli olduğunu anlattı. Gençliğin de kendisinin yaşadığı hikayeleri anlatarak Ali’ye nasihatlerde bulundu.

Bu sohbetten sonra, Ali, her gün birkaç dakika ağacın altında oturmaya devam etti. Bu verdiği küçük karar, ona hayatın tadını çıkarmayı, sakin anları yakalamayı ve yaşlıların öğütlerini dinlemenin ne kadar önemli bir karar olduğunu öğretti.

Kasabanın meraklı ve heyecanlı çocuğu Ali, yaşamın güzelliklerini keşfetmeye devam ettikçe her fırsatta yeni maceralara atılmanın önemini anladı . Her zaman için iyi bir çocuk olmanın ne kadar önemli bir duygu olduğunu hiç bir zaman unutmuyordu.

Umarım bu kısa hikaye size iyi bir çocuk olmanın önemini anlatmıştır.

masalist 1
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Rengarenk Olmak İsteyen Top

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu