Nurcan ile Murat’ın Sevimli Oğulları

''Nurcan ile Murat'ın Sevimli Oğulları'' Hikayesinde güzel bir ailenin küçük çocuklarının başından geçen hikayeyi anlatıyor. Bakalım kardeşler neler yapmış

sesli dinlemek icin tiklayin

Nurcan ile Murat’ın Sevimli Oğullarının Masal Dünyası

Nurcan ve Murat, iki sevimli oğulları olan mutlu bir aileydi. Büyük oğulları Mert, okulda çok başarılı ve çalışkan bir öğrenciydi. Küçük kardeşi Metehan ise çok yaramaz ve meraklı bir çocuktu. Bir gün, Metehan, abisinin odasına gizlice girip onun bilgisayarını karıştırmaya başladı. Mert, bilgisayarında önemli bir proje üzerinde çalışıyordu ve Metehan’ın bunu bozmasından korkuyordu. Metehan, bilgisayarda ilginç bir oyun bulduğunu düşünerek tıkladı. Ancak oyun değil, bir sanal gerçeklik programıydı. Program, Metehan’ı fantastik bir dünyaya götürdü. Orada ejderhalar, periler, büyücüler ve daha pek çok şey vardı.

Metehan, bu dünyada çok eğleniyordu. Ancak geri dönmek için ne yapması gerektiğini bilmiyordu. Program, ona bir görev verdi: Ejderha Kral’ın sarayına gidip onunla konuşmak. Metehan, cesurca yola çıktı. Yolda pek çok macera yaşadı. Bazı dostlar edindi, bazı düşmanlarla savaştı. Sonunda Ejderha Kral’ın sarayına ulaştı. Ejderha Kral, Metehan’ın geldiğini görünce şaşırdı. Ona neden burada olduğunu sordu. Metehan, gerçeği anlattı. Ejderha Kral, ona yardım etmeye karar verdi. Ona bir sihirli anahtar verdi ve bununla geri dönebileceğini söyledi.

Metehan, teşekkür ederek anahtarı aldı ve programdan çıktı. Bilgisayarın başında uyuyakalmıştı. Tam o sırada Mert geldi ve onu uyandırdı. Mert, kardeşinin ne yaptığını görünce çok kızdı. Ona bilgisayarını bozduğunu söyledi. Metehan, abisine yaşadıklarını anlatmaya çalıştı ama Mert ona inanmadı. Metehan, anahtarını gösterdi ama Mert bunun sadece bir oyuncak olduğunu düşündü. Metehan, abisine kendisine inanmasını istedi ama Mert dinlemedi.

Nurcan ve Murat, çocuklarının seslerini duyunca geldiler. Onlara ne olduğunu sordular. Mert, kardeşinin bilgisayarını bozduğunu söyledi. Nurcan ve Murat, Metehan’a kızdılar ve onu cezalandırdılar. Metehan, çok üzüldü ve ağladı.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Evrenin Sırları ve Gizemli Yolculuk

Metehan, kendisine kimse inanmadığı için çok yalnız hissetti. Ancak anahtarını sakladığı yerden çıkardığında bir sürprizle karşılaştı: Anahtar parlıyordu ve ona sesleniyordu. Anahtar, onu tekrar fantastik dünyaya davet ediyordu. Metehan, tereddüt etmeden kabul etti ve anahtarı kullandı.

Metehan, tekrar fantastik masallar dünyasına gittiğinde çok mutlu oldu. Orada yeni arkadaşlar edindi ve yeni maceralar yaşadı. Bu arada Mert de bilgisayarını tamir etmeye çalıştı ama başaramadı. Programın silindiğini fark etti ve çok üzüldü.

mert ve metehan ejderja masali 2

Mert, kardeşine haksızlık yaptığını anladı ve ondan özür dilemek istedi ama onu bulamadı. Metehan’ın odasına gittiğinde anahtarın parladığını gördü ve onu aldı. Anahtar, onu da fantastik dünyaya götürdü.

Mert, fantastik dünyaya geldiğinde çok şaşırdı. Orada kardeşini aramaya başladı. Onu Ejderha Kral’ın sarayında buldu. Metehan, abisini görünce çok sevindi. Ona sarıldı ve ona her şeyi anlattı. Mert, kardeşine inandı ve ondan özür diledi. Metehan, abisini affetti ve ona bu dünyayı gezdirdi.

Mert, kardeşinin yaşadıklarına hayran kaldı ve onunla eğlenmeye başladı. İki kardeş, fantastik dünyada birlikte güzel vakit geçirdiler. Sonra geri dönmeye karar verdiler. Anahtarları kullandılar ve bilgisayarın başına geldiler.

Nurcan ve Murat çocuklarının uyandığını görünce çok sevindiler. Onlara sarıldılar ve özür dilediler. Çocuklar da onlara sarıldılar ve onlara fantastik dünyayı anlattılar. Nurcan ile Murat, çocuklarına inandılar ve onları tebrik ettiler.

Çocuklar, bilgisayarın başında mutlu bir şekilde oturdular. Anahtarlarını sakladılar ve bir daha fantastik dünyaya gitmeye söz verdiler.

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu