Ormanda Yaşayan Tavşan Pamuğun Hikayesi

''Ormanda Yaşayan Tavşan Pamuğun Hikayesi'' Çocuğunuza uyku öncesinde okuyabileceğiniz ve orman sevgisini aşılayabilecek güzel bir masal. Haydi çocuklar yatağa

sesli dinlemek icin tiklayin

Ormanda Yaşayan Tavşan Pamuğun Hikayesi

Bir zamanlar çok uzaklar diyarlarda, sihirli bir ormanın derinliklerin de çok ama çok sevimli bir tavşan yaşarmış. Bu tavşanın adı Pamuğum muş. Pamuğun en çok sevdiği şeylerden birisi de, yıldızların altında rüyalara dalmaktı. Her gece, ormanın açık boş yeşillikli alanına gidip yıldızları izler ve en güzel rüyaları görmek için dua ederdi.

Bir gece, Pamuğun yıldızların altında oturup ve gökyüzünde parlak yıldızları saymaya başlamış. Sayarken gözleri yavaş yavaş kapanarak uykuya dalmış. Birdenbire, bir yıldızın çok fazla bir şekilde parladığını gördü. Parlayan bu yıldız, pamuğa çok özel ve gizli bir hikaye anlatmaya hazırlanıyordu.

Yıldızın ışığıyla aydınlanan ormanda, Pamuk bir peri masalına daldı. Masalda, ona ormanda yaşayan tüm canlıların nasıl bir araya gelebileceğini ve birlikte nasıl da çok eğlendiklerini anlatıyordu. Kuşlar cıvıl cıvıl şarkılar söylüyor, tavşanlarda dans ediyor ve sincaplar da mutfak da çok lezzetli yemekler yapabiliyordu. Pamuğun, masalın içerisinde kendisini hayal ederken mutluluk içerisinde uyumaya başladı.

Sabah olup pamuk rüyasından uyandı, Pamuk gözlerini açtı ve bu güzel rüyasını hatırladı. Yavaşça ormana geri döndü ve gördüğü masalı diğer tavşan kardeşlerine anlatmak için sabırsızlanıyordu. Onlar da Pamuğun bu yüzden rüyayı gördüğünü duyunca çok mutlu oldular. Artık her gece rüyalarında, ormanda yaşayan hayvanlar için bir araya gelme hayalini kurarak uyumaya çalışıyorlardı.

Pamuğu, yıldızların altında hayal gücüyle dolu güzel rüyalar görmeye devam etti ve ormanın diğer sakinleriyle daha fazla vakit geçirme şansını rüyasında yakaladı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı ormanda-yasayan-tavsan.png

Pamuğun bu güzel hikayesinin hemen ardından, ormanın diğer hayvanları da gece yıldızlarının altına toplanarak uyumayı kararlaştırdılar. Her gece diğer bir hayvan, onun bu özel yeteneğini veya hikayesini başkasına anlatıyordu.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Lila'nın Cesur Yolculuğu ve Uyuyan Ejderhanın Uyanışı

Ormanın yaşlı tilkisi bu hikayenin ardından oraya geldi. Tilkinin adı da Zeki’ydi ve herkes onun hikayelerini dinlemeyi çok fazla severdi. Zeki, gözleri yaşlı bir bakışla diğer hayvanlara dönerek : “Bir zamanlar bu ormanda genç bir tavşan yaşardı. Adı Pamuk’du ve o yıldızlar altında güzel rüyalar görmeyi çok severdi. Kendisinin bu güzel anlatımları sayesinde, ormanın her köşesindeki hayvanlar bir araya geldi ve arkadaşlıkları daha da kuvvetlendi.”

Diğer hayvanlar, Pamuğun hikayesini dinlerken mutlulukla gülümsediler. Zeki, hikayesini anlattıktan sonra, her gece beraber toplanarak bir başka hayvanın hikayesini de anlatmaya karar verdiler. Böylece ormanın her bir köşesinden gelen canlılar, birbirlerini tanıdılar, yeni arkadaşlıklar kurdular ve ormanlarına birlikte daha fazla sahip çıkmaya karar verdiler.

Pamuğun, arkadaşlarıyla beraber geçirdiği mutlu günlerin tadını çıkardı ve beraber her gece yıldızlar altında daha güzel rüyalar gördüler. Orman sakinleri, dostluklarına ve dayanışmalarına her gün daha fazla değer veriyorlardı.

Bu orman hikayesi, çocuğunuzun uykuya dalmadan önce duyduğu son güzel hikaye oldu. Yavrunuzu yanağından öperek yatağına yatırdınız. Pamuğun ve ormanın diğer sakinlerinin, çocuğunuzun güzel rüyalar görmesi için dualar ettiler. Şimdide, çocuğunuz gözlerini yavaşça kapayacak, rüyalarının büyülü dünyasına dalacak ve dinlendirici bir uykuyla sabaha uyanacak.

ormanda yasayan tavsan gorselleri

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu