Şeker Yiyen Filin Masalı

''Şeker Yiyen Filin Masalı'' Çok şeker yiyen bebek filimizin şekerin zararlı bir şey olduğunu zorda olsa anlıyor.

sesli dinlemek icin tiklayin

Şeker Yiyen Filin Masalı

Büyük bir ormanın içerisinde küçük bir fil yaşarmış . Yavru filimizin ismi Miya imiş. Miya şekerleri şeyleri yemeği çok severmiş . Ailesi şeker yemenin fil olsalar da çok zararlı bir gıda olduğunu ve sağlık açısından kendisine zarar olacağını söylermiş. Ancak ailesi ne kadar söylerse de Miya yemeye hep devam edermiş.

Miya her gün şeker yemeye devam etmiş. O kadar çok şeker yemeye devam etmiş ki artık dişleri dayanamadığı için çok ağrımaya başlamış. Miya anne ve babasına “Anne , babacığım dişlerim çok ağrımaya başladı ,lütfen söyler misiniz ne yapacağım?” diyerek ağlamış. Anne ve babası Miya’ı hemen diş doktoruna götürmek için karar vermişler . Fakat Miya diş doktoruna gitmek istememiş. Çünkü doktordan korkuyormuş ve gitmemek istediğini babasına söylemiş. Baba fil “Yavrucuğum bende küçükken diş doktorundan çok korkardım , gitmek istemezdim ancak gittiğimde acımadığını bizim sağlığımız için bir an önce gitmemiz gerektiğini öğrendim. Bu sebepten korkmana gerek yok” demiş. Miya babasına “Babacığım gerçekten de hiç acımayacak mı?” diye sormuş. “Acımayacağına emin olabilirsin çok küçük bir sızlama olacağım şimdi ki sızladığı gibi sonrasında da hemen geçecek zaten” demiş. Miya babasının bu sözlerine güvenip içi rahatlamış ve “Tamam babacığım, annemi de alıp gidelim” demiş ve beraber diş doktoruna gitmişler.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Diş kontrollerinden sonra doktor hanım dişlerinin çok şeker yediği için maalesef çürümeye başladığını söylemiş. Şeker yemeği hemen azaltması gerektiğini söylemiş. Miya doktorun bu söylediklerini aklında tutarak artık şeker yememeye karar vermiş. Dişlerinin çürüyerek bu kadar acı çekmesine sebep olan şeyin şeker olduğu için çok üzülmüş. Bir daha şeker yememek için kendisine ve ailesine söz vermiş. Ailesiyle beraber doktorun yanından çıkarak evlerine doğru yola çıkmışlar, dişlerine özenle bakarak her gün fırçalamış temizliğine de çok önem vermiş.

Evet çocuklar masalımızı okuduğunuz için teşekkürler. Şimdi anne ve babanızı öperek uykuya dalabilirsiniz.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Yeşil Orman Hayvanları

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu