Prenses Kardeşlerin Kavgası

''Prenses Kardeşlerin Kavgası'' Masalımızda iki Yaramaz Prensesin Büyüdükçe Birbirlerine Karşı Olan Sevgilerinin Nasıl Arttığını Gösteriyor.

sesli dinlemek icin tiklayin

Prenses Kardeşlerin Kavgası ve Düğünde Barışması

Herkesin yaşamak istediği bir krallığın, iki güzel prensesi varmış. Güzellikleriyle herkesi büyüleyen bu kardeşler maalesef birbirleriyle sürekli kavgalar ediyorlarmış. Birbirlerinin kıyafetlerini, ayakkabılarını ve taçlarını kıskanarak sebepsiz yere kavga ederlermiş. Saraylarının içerisinde sürekli tartışma, bağrışma, tartışmalar hiç eksik olmazmış. Kral bu yaşananlara bir çözüm bulmak istemiş, genç kızlarının artık küçük birer çocuk olmadığı için onların görgülü ve birbirlerine karşı saygılı olmalarını istiyormuş.

Yaşları gittikçe büyüdüğünde artık evlenme çağları gelmiş ve beyaz atlı prenslerini beklemeye başlamışlar. Prensesler yaşları da büyüdüğü için artık eskisi kadar kavga etmediği için birbirlerine sevecen davranmaya başlamışlar. İki farklı ülkenin prensleri, yakın bir zamanda bu iki kardeşi istemek için kaleyi ziyaret edeceklermiş. Bu sebepten dolayı da artık kavga etmenin de hiç hoş olmayacağına karar vermişler. Evlenmelerinin ardından belki de birbirlerini hiç göremeyeceklerini düşünerek üzülmeye bile başlamışlar, bu düşünce kafalarında hep soru işareti olarak kalmış.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Kral kızlarının büyüdüğünü görüp ,küçüklüklerinde ki gibi sürekli kavga etmediklerini görünce çok mutlu oluyormuş. Prenseslerin birbirlerinden ayrı kalma düşüncesi de kardeşlik bağlarını daha da etkilemiş. Sürekli kavga eden bu iki kardeş artık en iyi arkadaş ve dost olup sürekli beraber geziyorlarmış. Eskiden tartışmaların olduğu bu sarayda artık hep huzur varmış. Düğün gününde prensesler birbirlerinden ayrılmak istememiş , beraber yaşamak için preslerinden bir çözüm bulmalarını istemiş.

Yemekler yenildi, danslar edildi, içecekler içildi. Eğlence tüm hızıyla devam ederken, kızlar bir eğlenceli bir yandan da üzüntülülermiş. Bu durumun farkında olan kralları, halkın önünde bir konuşma yapmaya karar vermiş. Kral tüm insanların dinlemesi için ayağa kalkınca, prensesler ve prensler babalarının bu düğünün anlamın açıklayan bir konuşma yapacağını düşündüler. Kral iki küçük prenseslerinin gözlerine bakarak, evlatlarını yanlarına çağırmış. Kızlar beyaz gelinlikleriyle süzüle süzüle babalarına doğru yürümeye başlamışlar.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Bilge Baykuş ve Kayıp Yıldız

Kızları yanına geldiğinde Kralları , prensesler için küçüklüklerinde kardeşlerin ne kadar kavgacı olduğunu birbirleriyle hiç bir şekilde anlaşamadıklarını ve sürekli kendi eşyalarına zarar verdiklerinden söz etmiş. Ancak büyüdüklerin kardeşlik duygularının ne kadar önemli olduğunu dünyada ki en iyi arkadaş , dost olduklarını ve bunun farkına vardıkları için çok mutlu olduğunu anlatmış. Kral bir gün kendisinin de öleceğini ve dünyada iki kardeş olarak birbirlerine çok bağlı olması gerektiğini herkes içerisinde anlattı.

Bu keyifli duygusal anlar yaşanırken, prensesler birbirlerine karşı bakarak, babalarının ve tüm topluluğun huzurundan bugünden sonra hiç bir zaman kavga etmeyeceklerini ve birbirlerine karşı hiç bir zaman küs kalmayacaklarının sözünü verdiler. Kavga ettikleri günler boyunca, uzun süre küs olduklarını kavga sebeplerinin ne kadar saçma olduğunu bilip, geçmişte yaşananlar için üzgün bir şekilde birbirlerine sarıldılar. Tüm insanlar prensesleri ayakta alkışlayıp, kocaları da gelerek onları bu kararları için tebrik ettiler. Bu sayede sonsuza dek mutlu ve huzurlu yaşamanın anlamını, ileri tarihlerde çocuklarına, torunlarına anlatmaya karar vermişler.

Prenses Kardeşlerin Kavgası masalımız burada bitti çocuklar. Annenizi ve babanızı öperek uyuyabilirsiniz.

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu