Tavşan ve Kaplumbağa Hikayesi

''Tavşan ve Kaplumbağa Hikayesi '' Masalımızda Hızlı Gitmenin mi ya da Yavaş Gitmenin mi Daha Güvenli Olduğunu Anlıyoruz. Çocuklarınıza bu masalımızı ister okuyabilir ya da dinletebilirsiniz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Tavşan ve Kaplumbağa Hikayesi

Eski günlerde, yeşil renkli ve huzurla dolu bir ormanda, Osman tavşan ve Hakan kaplumbağa adında iki dost yaşarmış. Osman Tavşan, hızlılığıyla bilinir ve durmadan etrafında koşarak zıplamaya devam ederdi. Hakan Kaplumbağa yavaşlığıyla bilinir ama sabır seviyesiyle herkes den övgü alırdı. Her ikisi de kendilerine saygılı ve hoşgörülü bir arkadaşlık kurmuşlardı.

Bir gün Osman tavşan, ormanın arka tarafında ki havuza gitmek istediğini kaplumbağaya söyledi. Havuz, ormanın içerisinde ki en güzel yermiş ve tavşan, oraya gitmek için kaplumbağaya söylemiş. Kaplumbağa, tavşanın ne kadar hızlı hareket ettiğini bildiği için kendisine yavaş ve dikkatli olması gerektiğini söyledi. Tabi ki tavşan, kaplumbağanın bu söylediklerini dikkate almadı ve her zamanki gibi hızlı bir şekilde gitmeye devam etti.

Tavşan ve kaplumbağa beraber havuza gitmek için yola çıktılar. Tavşan, çok hızla gitmeye başladı ve çok hızlı bir şekilde ormanın arka tarafına gitmeyi başardı. Fakat orada, bir tuhaflık gördü. Havuza girebilmesi için çözmesi gereken bir sorunu vardı. Havuzun etrafını kaplayan çalı çırpıları ve dikenli tellerle kaplanmış bir çit çekilmişti. Tavşan, bu çiti geçmek için zıplamaya başladı ancak maalesef başaramadı. Bu denemelerin sonunda üstü başı çizilmiş ve kendisine zarar vermişti.

Bu arada, kaplumbağa sonunda havuzun yanına gelebilmişti. Yavaş olmasına rağmen sorunsuz ve güvenli bir şekilde geldi. Havuzun etrafındaki çit önüne gelip kendisi de çözüm üretmeye karar verdi. Kaplumbağa, çok yavaş bir şekilde dikenlere takılmadan eğilerek ve yavaşça çitin altından geçmeye başladı. Bu sayede havuzun yanına gelmeyi başardı.

Tavşan, kaplumbağanın nasıl girdiğini görmek için özellikle onu izlemişti, onun havuza girebildiğini kendisi de anlamış oldu. Kaplumbağanın yavaş olmasına rağmen, sabrın ve dikkatle hareket ettikten sonra hedefine ulaşabileceğini anlamış oldu. Tavşan, kendisinin hızlı olmasına rağmen gitmek istediği yere gidemediğini bu sayede anlamış oldu.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Umut ve Ormanın Sırları

Bu masalımızda anlıyoruz ki sabır ve dikkatle davranırsak, gitmek istediğimiz yere sorunsuz bir şekilde gidebiliriz. Hızlı gidiyor olmak gideceğimiz yere sorunsuz gideceğimiz anlamına gelmiyor. Bu sebeple, tavşan ile kaplumbağanın hikayesinde “Yavaş ama istikrarlı ilerlemek her zaman için hızlı ve aceleci olmaktan daha iyi olabilir” .

Hikayemizin sonuna geldiğimizde, çocuğunuza bu hikayede anlatılmak istenilenin sabır, çalışkanlık ve dikkatli davranmanın ne kadar önemli olduğunu söyleyebiliriz. Şimdi de uyku zamanı ve annenizi , babanızı öpebilirsiniz.

tavsan ve kaplumbaga 2

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu