Tilki ile Teke Masalı

sesli dinlemek icin tiklayin

Tilkinin biri dalgınlıkla içine düştüğü kuyudan bir türlü çıkamıyordu. Bütün umutları tükenmiş, çaresiz ölümü beklerken bir tekenin su içmek için kuyunun başına geldiğini gördü. Teke de onu görmüştü, merakla: Merhaba tilki arkadaş, orada ne yapıyorsun?

Tilki hemen bir kurnazlık düşündü ve cevap verdi:

Büyük bir kuraklığın hızla yaklaşmakta olduğunu sen daha duymadın mı? Susuzluktan hayvanların çoğu ölecek. Ben bu kötü haberi duyar duymaz kendimi buraya attım. Burada çok su var, kuraklık boyunca da bitmeyeceğine eminim. Sen de benim gibi önceden önlemini al. Yoksa birkaç gün içinde susuzluktan ölebilirsin. Ha, söylemeyi unuttum; buranın suyu öyle güzel, öyle tatlı ki, hayatımda böyle bir su içtiğimi hatırlamıyorum. O kadar içtim ki, yürüyecek halim kalmadı.

Tilkinin bu sözlerine inanan teke büyük bir iştahla kuyuya atladı. Susuzluğunu giderdikten sonra aklı başına gelir gibi oldu.

Tilkiye: Eee! Şimdi buradan nasıl çıkacağız, diye sordu.

Tilki: Sen hiç merak etme, önce ben çıkayım, oradan uzanır seni de çıkarırım, dedi ve hemen keçinin üzerine atladı, boynuzlarını basamak yaparak kuyudan dışarı çıktı.

Teke heyecanla: Hadi şimdi de beni çıkar, deyince tilki ona şöyle seslendi:
Teke arkadaş, öyle aptalca bekleyeceğine kuyuya atlamadan önce iyice düşünseydin.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Mia'nın Büyülü Ekmek Yolculuğu

hipecraft

2011 yılından bügüne dijital dünya'da projeler üretiyor, bir çok markaya yazılım desteği sağlıyorum. İçerik üretmek ve kendini farklı alanlarda da geliştirmek adına masalist üzerinde içerikler üreterek desteklerinizi bekliyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu