3 Kız Kardeş Masalı

''3 Kız Kardeş Masalı'' Hikayemizi gönderen değerli okurumuza teşekkürler ediyoruz. Kendileri sayesinde binlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak.

sesli dinlemek icin tiklayin

3 Kız Kardeş Masalı

Bir varmış bir yokmuş. Çok bilen azmış, az bilen çokmuş. Güzel bir köyde, uzak diyarlarda hiç anlaşamayan, fakat ayrı da kalamayan ,birbirlerini seven ama birbirlerine sevgilerini gösteremeyen Üç kız kardeş yaşarmış.

Yemek yerken ,ders yaparken  ,misafirliğe giderken bile sürekli didişirlermiş. Anne ve babaları bu duruma içten içe çok üzülüyorlarmış. Anne ve babasının aklına bir fikir gelmiş. Okul tatilinde her birini ayrı bir yerlere göndermeye karar vermişler ki…Birbirlerinin kıymetini, değerini anlasınlar diye. Bu fikri duyduklarında önce çok sevinmişler. Hatta oh be kurtuluyorum senden ,diğeri asıl ben ikinizden de diye cevap vermiş. Kızlardan birini anneannesine köye, diğerini halasına, en küçüğünü ise teyzesinin yanına göndermişler. Ama ne var ki üç geceyi zor sabah etmişler. Hepsi de birbirlerini çok özlemişler. Ailelerini arayıp evlerine dönmek istemişler. Eve döndüklerinde ise birbirlerine sıkı sıkı sarılmışlar. Birbirlerini üzmeyeceklerine söz vermişler.

Annesi de et tırnaktan ayrılmaz güzel kızlarım. Ne kadar uzağa gitseniz de yine de birbirinizden ayrılmazsınız. Çünkü aynı can aynı kanı taşıyorsunuz demiş. Hemen üç kardeş sohbete başlamışlar. Sanki bir hafta ayrı kalmış gibi hasret gidermişler. Bu masal da burada bitmiş. Herkes de mutlu ,huzurlu yasamaya devam etmiş.
Bizde bu masaldan ,her şeyin kıymetini, sağlığın, kardeşin, gençliğin ,ailenin kıymetini bilelim. Bilelim ki iş işten geçmeden, onlardan birini kaybetmeden ,onlar hayatımızda iken kıymetlerini bilelim. Sevgi ,saygı bir aradayken değer kazanır sakın unutmayın.

Sağlıcakla hep ama hep mutlu kalın. Çocuklar güldükçe umut da büyür, hayat da güzelleşir.

Evet çocuklar bu masalın yazarına teşekkürler ediyoruz. Sizde HACER CEYLAN KOÇ gibi tarafımıza masal gönderebilirsiniz. Sizin gönderdiğiniz masallar sayesinde yüzlerce çocuk uyumadan önce güzel bir masal okumuş olacak. Sizde Kısa Hikayeler göndermek için aşağıda ki resme tıklamanız yeterli olacaktır.

masal gonder PjTk4KGJNDa7


Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Tembel Tavuk Masalı

Misafir Yazar

Misafir Kullanıcılarımızın Sitemizde Gönderdiği İçerikler Bu Kullanıcı Adıyla Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu