Aslı ve Ailesinin Piknik Eğlencesi

''Aslı ve Ailesinin Piknik Eğlencesi'' Tatlı ve şirin bir ailenin ormanda ki piknik yaparken yaşadıklarını anlatıyoruz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Aslı ve Ailesinin Piknik Eğlencesi

Küçük ve tatlı bir kız olan Aslı, kahverengi güzel gözleri ve sürekli gülümseyen bir kız olarak tanınırdı. Bir sabah, Aslı ve ailesi bir gezi planlamışlardı. Ormana yakın bir yerde oturan Aslı ve ailesi, ormanda yürüyüş yapmaya karar verdiler. Güneş ışıklarıyla aydınlanan yaprakların altında yürümek, çok eğlenceli görünüyordu. Aslı ve ailesi rengarenk kelebekleri, şarkı söyleyen kuşları ve tatlı tatlı yürüyen geyikleri gördüler.

Yolda yürürken, kıp kırmızı rengiyle parlayan elma bahçesini gördüler. Aslı ve ailesi, güneşin altında parlayan kırmızı elmaları toplayabilmek için durdular. Ailede ki herkes en güzel elmayı bulmak için yarıştılar. Aslı, bir yandan elma toplarken bir yandan da annesinin anlattığı güzel hikayeleri dinledi. Babası’ da, Aslı’nın küçük kardeşiyle beraber eğlendirici oyunlar oynayıp aslı ve annesini güldürdü.

Öğle saatleri geldiğinde, aile piknik yapmak için örtüyü serdi ve ormanın içerisinde piknik yapmaya başladılar. Aslı’nın annesi çok güzel sandviçler ve taze meyve suları hazırlamıştı. Yemekten hemen sonra, Aslı’nın babası gitar çalmaya başladı ve ailesiyle şarkılar söyleyerek, danslar ederek ve bol bol gülerek geç akşam saatlerine kadar eğlendiler.

Gün bittiğinde, Aslı ve ailesi, ormanda geçirdikleri keyifli günün hatırasıyla evlerine döndüler. Aslı yatağına yattığında, ormanda yaşadıkları keyifli saatleri rüyasında da görmeye başladı. Ailesiyle geçirdiği zamanın değerini ve doğanın güzelliklerini daha da iyi anlamış oldu. Aslı, bir sonraki macerası için sabırsızlanıyordu, keyifli ve mutlu bir şekilde uyuya kaldı. Bu sayede Aslı ve ailesinin ormandaki keyifli günü, güzel bir hatıra olarak sonsuza kadar hatırlanacaktır.

Evet çocuklar bu masalımızı okuduğunuz için teşekkürler ederiz. Sizde yazdığınız masalları tarafımıza göndererek binlerce çocuğa masal okutabilirsiniz.

masal gonder
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Ay Işığı Maceraları

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu