Bay Hiddet Hikayeleri

''Bay Hiddet Hikayeleri'' Uzak bir ormanda gizlenmiş eski bir evde, köylüler tarafından korkulan yaşlı Bay Hiddet yaşar. Meraklı bir grup çocuk, evin sırrını keşfetmek için ormana gider. Bay Hiddet aslında dostça bir maceraperesttir ve çocuklara evindeki gizli, büyülü bahçeyi gösterir. Çocuklar, korkularının arkasında harika maceraların olduğunu öğrenirler.

sesli dinlemek icin tiklayin

Bay Hiddet Hikayeleri

Bir zamanlar, uzak bir ormanın derinliklerinde eski ve gizemli bir ev vardı. Ev, köyden uzakta, karanlık ağaçların arasında gizlenmişti ve köylüler ondan hep korkarlardı. Evde yaşayan yaşlı adamın adı Bay Hiddet’ti. Bay Hiddet, dış dünyayla hiç iletişim kurmaz ve her zaman evinde yalnız yaşardı.

Köydeki çocuklar, Bay Hiddet’in evine yaklaşmaktan her zaman korkarlardı. Ancak bir gün, meraklı bir grup çocuk, evin sırrını keşfetmeye karar verdi. Çocuklar, cesaretlerini toplayıp ormana doğru yola çıktılar. Orman karanlık ve ürkütücüydü, ama çocuklar ilerlemeye devam etti.

Eve yaklaştıklarında, eski tahtaların gıcırtıları ve rüzgarın uğultusu onları karşıladı. Kapıyı çalmaya cesaret eden çocuklar, içeriden gelen garip sesleri duyunca korkuya kapıldılar. Aniden, kapı gıcırdadı ve yavaşça açıldı.

İçeride, Bay Hiddet onları bekliyordu. Ama bekledikleri gibi korkunç biri değildi. Yaşlı adam, gülümseyerek onlara eski hikayeler anlatmaya başladı. Meğer Bay Hiddet, yıllar önce köyden ayrılan ve dünyayı gezen bir maceraperestmiş. Evindeki garip sesler, rüzgarın eski eşyalarla oyunuymuş.

Çocuklar, Bay Hiddet’in anlattığı maceraları dinlerken zamanın nasıl geçtiğini unutmuşlardı. Yaşlı adam, dünyanın dört bir yanından topladığı ilginç eşyaları ve anıları paylaştı. Her bir eşyanın kendine has bir hikayesi vardı: Uzak diyarlardan getirilmiş renkli taşlar, eski çağlardan kalma kitaplar, egzotik hayvanların minyatür heykelcikleri…

Bay Hiddet, çocuklara evin en büyük sırrını göstermeye karar verdi. Evin arka tarafında, gizli bir kapı vardı. Bay Hiddet anahtarı çevirdiğinde, çocuklar kendilerini büyülü bir bahçede buldu. Bahçe, her türlü rengarenk çiçek ve bitkiyle doluydu ve ortasında parıldayan bir gölet vardı.

Bahçenin sırrı, Bay Hiddet’in gençliğinde bir bitki bilimci olmasıydı. Dünyanın dört bir yanından topladığı nadir bitkileri burada yetiştiriyordu. Çocuklar, gördükleri her bitkinin hikayesini merakla dinledi. Bay Hiddet, çocuklara bitkilerin nasıl bakımının yapıldığını ve doğanın önemini anlattı.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Aslan Yürekli Bamsı'nın Efsanevi Yolculuğu

Gün batımına doğru, çocuklar eve dönme zamanının geldiğini anladılar. Bay Hiddet onlara vedalaşırken, “Korkunun arkasında her zaman bir öğrenme ve keşfetme fırsatı vardır,” dedi. Çocuklar, Bay Hiddet’in evine ve bahçesine tekrar gelmeye söz vererek ormandan ayrıldı.

Eve dönerken, çocukların yüzleri gülümsemeyle doluydu. Artık biliyorlardı ki, korkuların arkasında gizlenen sırlar, aslında onları bekleyen harika maceralardır.

Böylece, çocuklar korkularının üstesinden gelerek, hayatlarında unutamayacakları bir macera yaşamış oldular. Bu hikaye, korkuların üstesinden gelmenin ve merakın gücünün önemini vurguluyor. Umarım bu devam da hoşunuza gitmiştir!

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Sizde Korku Hikayeleri yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde binlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak.

masal gönder
masal gönder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu