Can İle Market Alışverişi

sesli dinlemek icin tiklayin

Can İle Market Alışverişi

Can, hafta sonları en sevdiği şeyi yapmak için sabırsızlanırmış: Babasıyla birlikte markete gitmek! Erken uyanır, önce kahvaltısını yapar sonra da ödevlerini hemen bitirirmiş. Böylece babasıyla markete gidebilir ve market arabalarını sürebilirmiş. Bu onun için büyük bir eğlenceymiş.

Bir gün yine erkenden uyanmış ve hazırlanmışlar markete gitmek için. Market yolunda sevinçle alışveriş yaparlarken, raflara yetişmekte zorlanan bir teyze görmüş. Hemen babasına dönüp teyzeye yardım etmek istediğini söylemiş. Babası da gülümseyerek teyzenin yanına gitmiş. Can, teyzeye gülümseyerek “İyi günler teyzeciğim, size yardım edebilir miyiz?” diye sormuş.

Teyze, Can’ın nazikliğine gülümsemiş ve başını okşamış. Babası da üst raftaki peyniri alıp teyzenin alışveriş arabasına koymuş. Teyze minnettar bir şekilde “Teşekkür ederim evladım” demiş. Babası, Can’ı övüp onun sayesinde yardıma ihtiyacı olduğunu fark ettiklerini söyleyince, teyze de Can’a teşekkür etmiş.

Can, teyzeyi mutlu etmenin verdiği sevinçle, onun market arabasını sürmeyi teklif etmiş. Teyze önce tereddüt etmiş, ama Can’ın ısrarı ve isteği karşısında kabul etmiş.

Alışveriş sonunda teyze mutlu bir şekilde ayrılmış ve Can babasına nezaket kurallarını sormuş. Babası da ona, nazik davranışların insanlar arasında güzel ilişkiler kurmaya yardımcı olduğunu anlatmış. Sabahları herkese “Günaydın” demek, teşekkür etmek, yemek yerken ağzını kapatmak gibi davranışların nezaket kurallarına örnek olduğunu söylemiş.

Can, nezaket kurallarını öğrendiğine çok sevinmiş ve bundan sonra herkese karşı daha nazik olmaya söz vermiş. Ailesi de onun nazikliğini takdir etmiş ve gururlanmış. Artık Can, herkese güzel davranarak mutlu bir çocuk olarak büyümeye devam etmiş

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Orman Kardeşliği

hipecraft

2011 yılından bügüne dijital dünya'da projeler üretiyor, bir çok markaya yazılım desteği sağlıyorum. İçerik üretmek ve kendini farklı alanlarda da geliştirmek adına masalist üzerinde içerikler üreterek desteklerinizi bekliyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu