Ceylan ile Aslan Masalı

''Ceylan ile Aslan Masalı'' Hikayemizde Meraklı Ceylanın Başına Gelenleri Anlatıyoruz.Acaba Aslan kendisine yardımcı olacak mı ? Detayları Masalımızdan Okuyabilirsiniz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Ceylan ile Aslan Masalı

Ormanda yaşayan bir ceylan varmış. Bu ceylanın ismi Loli imiş. Loli, annesiyle , babasıyla ve kardeşleriyle beraber yaşıyormuş. Loli gününün neredeyse hepsini ormanda gezip, oynayarak, yemek yiyerek ve sürekli zıplayarak geçiyormuş. Loli’ın en sevdiği şeylerden birisi de ormanın kuytu köşe yerlerinde oyunlar oynamakmış. Zaman su gibi akıp geçiyormuş ve Loli artık büyümüş. Artık eskisi gibi çocuk değil genç bir ceylan olmuş. Fakat yaptığı yaramazlıklar hiç azalmamış.

Bir gün Loli, orman da gezerken daha önce hiç görmediği bir mağarayı görmüş. Mağaranın kapısı çok ürpertici görünüyormuş. Loli çok meraklandığı için mağaraya girmek istemiş. Mağaranın içerisine girdiğinde, gözlerine inanamamış. Mağaranın içerisinde bu güne kadar hiç görmediği pas parlak renkli taşlar bulunuyormuş. Loli, şaşkınlıkla etrafını seyrederken bir ses duymuş. Ses, mağaranın dip tarafından geliyormuş. Loli, sesin geldiği yere doğru yürümeye başlamış. Ses, gittikçe daha net duyulmaya başlamış. Loli, mağaranın dibine doğru yaklaştığında, karşısında bir Aslan görmüş. Loli, hayatında ilk kez bu kadar korktuğunun farkına varmış. Kalbi yerinden çıkacak kadar hızlıca atıyormuş. Çünkü, aslanlar, ceylanlar için çok tehlikeliydi. Loli’nin kaçmak için hiç bir imkanı bulunmuyordu ,aslanla bu konuyu konuşması gerektiğini anladı. Loli “Merhabalar, ismini öğrenebilir miyim ? Benim ismim Loli” diye sormuş. Aslan, ceylanın bu davranışına karşılık vermiş “Merhabalar benimde ismim Aslan, sen buraya neden geldiğini söyle? Benden hiç korkmadın mı?” diye sormuş. “Tabi ki korkuyorum yüreğim hızlıca atıyor fakat bana zarar vermek isteseydin bunu çoktan yapardın, bu yüzden seninle konuşmayı istiyorum” demiş. Aslan ilk defa bir ceylanın kendisiyle konuştuğu için çok mutlu olmuş. Herkesin bildiğinin tam aksine Aslan kötü bir hayvan değilmiş. Yıllar boyunca Aslanlar hakkında anlatılanlar için kendisinden herkes kaçıyormuş. Tüm canlılardan uzakta bir hayat yaşaya kararı almış. İki hayvan uzun bir süre sohbet ettikten sonra “Artık buradan uzaklaşmalısın, ailen seni merak edecektir. Her zamanda bu kadar meraklı birisi olmamalısın. Bu kadar meraklı olman başına sorunlar çıkarabilir” demiş. Ceylan, Aslanın bu öğütleri için kendisine teşekkürler etmiş ve evine doğru dönmek için yola koyulmuş.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Yağmuru Seven Kardeşler Masalı

Ormanda arkadaşlarının yanına döndüğünde bu başından geçenleri tüm arkadaşlarına anlatmış. Arkadaşları da bu duyduklarından sonra Aslan’a karşı bakış açılarını değiştirmişler. Herkes kötü kalpli olmak zorunda değil diye düşünmüşler. Bu yaşananlardan sonra tüm ceylanlar her aslan için kötü düşünmemesi gerektiğini anlamış. Tanımadan birisini yargılamanın onun hakkında kötü düşüncelere kapılmanın hatalı bir davranış olduğunu anlamışlar. O günden itibaren tüm ceylanlar daha da mutlu bir şekilde yaşamışlar. Masal da mutlu bir şekilde bitmiş.

Ceylan ile Aslan Masali Aslan

Masal Okumak için sitemizi takip edebilirsiniz. Sizde hayvan masalları yazmak ya da farklı sektörlerde masal göndermek için aşağıda ki görsele tıklayabilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu