Çiftlik Tavşanı ve Arkadaşları

''Çiftlik Tavşanı ve Arkadaşları '' Küçük bir çiftlikte ki hayvanlar arasında çıkan tartışmayı göstererek aslında ne kadar iyi anlaşabileceğini göstermiş oldu

sesli dinlemek icin tiklayin

Çiftlik Tavşanı ve Arkadaşları

Bir gün, ufak bir çiftlik de yaşayan Minnak Tavşan adıyla bilinen tavşan yaşarmış. Minnak Tavşan, çiftlikde yaşayan hayvanların arasında en sevimli ve yardımsever olanıymış. Diğer hayvanlarda, onun zarif ve kibar tavırlarını çok severmiş.

Günlerden bir gün, çiftlikteki tüm hayvanların arasında bir tartışma çıkmış. Öküz, keçi, ve tavuk kendilerinin çiftlikte en çok sevilen ve en önemli hayvan olduğunu hakkında kendilerini savunuyormuş. Öküz kendi özelliklerini , keçi süt vermesi sayesinde çiftliğin geçindiğini ve tavuk da yumurtlaması sayesinde çiftlikte yiyecek olduğunu savunmuş . Maalesef bu tartışma kısa süre içerisinde kavgaya dönüşmüş.

Minnak Tavşan, bu duruma bir çözüm getirmek istedi ve kavga yapan tüm hayvanları toplayarak buna bir çözüm üreteceğini söyledi. Minnak Tavşan, çiftlikte yaşan her türlü hayvanın çok özel olduğunu ve her birinin çiftlikte çok önemli sorumluluklarının olduğunu anlattı.

İnek, güzel ve vitaminli süt vererek insanların kahvaltılarını lezzetlendirdiğini sütü sayesinde peynir ,yoğurt gibi diğer gıdaların da işlemesinde çok büyük etkisinin olduğunu kabul etti. Keçi, sıcacık yünü olduğu için insanların kış soğuklarında sıcak kalmasına yardımcı olduğunu anlattı. Tavuk ise çiftlik için çok güzel yumurtalara vererek insanların kahvaltılarında çok lezzetli ve besleyici bir gıda ürettiğini anlattı.

Minnak Tavşan’ın bu anlattıkları sayesinde, çiftlik hayvanları kendi değerlerini anlamalarına ve birbirlerine karşı saygılı davranmaları gerektiğini göstermiş oldu. Tartışma bitti ve tüm hayvanlar tekrar dost olarak çiftlikleri için en verimli şekilde hizmet etmeye devam ettiler.

Minnak Tavşan, çiftlikte arkadaşlık ve dayanışmanın çok önemli olduğunu tekrar göstermiş oldu. Tüm hayvanlar, diğer hayvanların özelliklerini dinlediğinde hayran kalarak çalışmaya devam etti ve çiftlikte huzurlu bir şekilde geçindiler.

Bu masalımızda dinleyici çocuklara, farklılıkların ne kadar güzel bir şey olduğunu, her farklılığın aslında ne kadar özel bir şey olduğunu ve saygının herkes arasında arkadaşlığa teşvik edeceğini hatırlattı.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Ela ve Efe'nin Yeşil Misyonu
ciftlik tavsani 2ciftlik tavsani 3

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu