Mavi Kuşun Macerası

"Mavi Kuşun Macerası" Masalımızda Çocuğunuz için Uyku öncesinde okuyabileceğiniz dostluk hikayesidir.Tüm masallarımızda sesli dinleme özelliği bulunmaktadır.

sesli dinlemek icin tiklayin

Mavi Kuşun Macerası

Eski günlerde uzak bir diyarda, Sevgi ve Nur adında ikiz kardeş yaşarmış. Sevgi ile Nur, kasabada yaşayan tek ikiz kardeşlermiş. Tek ikiz kardeş oldukları içinde köylüler tarafından çok sevilip sürekli oyuncaklar alınırmış. Bir gün, köylerinde ki küçük ormanın içerisinde oynamaya karar vermişler. Orman küçük olmasına rağmen içerisine doğru gittiklerinde ormanın ne kadar güzel bir yer olduğunu, ağaçların ne kadar büyük , çiçeklerin ne kadar güzel olduğunu görmüş. Ormanın içerisinde gezerken doğanın ne kadar güzel bir yer olduğunu keşfetmişler.

Çevrenin güzelliğine bakıp yürürken , birden bire gökyüzünde mavi tüylü , büyülü bir kuşu gördüler. Kuşun rengi o kadar güzeldi ki sanki gökyüzü gibiydi. Renkli ve parlak tüyleri de rüzgarda süzülüyordu.

Sevgi ve Nur bu özel kuşu yakalamak istediler, fakat kuş çok hızlı hareket ettiği için tutamıyorlardı. İkiz kardeşler kutu takip etmeye karar verdiler ve uzun bir kovalamacanın ardından bu güzel kuş onları köylerine yakın olan bir çiçek bahçesine getirdi.

Bu güzel çiçek bahçesinin içerisinde mavi kuş, Sevgi ve Nur’a yaklaşarak ve özel bir isteğinin olduğunu söyledi. Kuş, orman içerisinde kendisi için yuva yapmak istediğini ve yuvası içinde güzel çiçekler ile tüyleri toplaması gerektiğini söyledi. Fakat tek başına bunu yapmanın zor olacağı için kardeşlerden yardım istediğini söyledi.

Sevgi ve Nur, mavi kuşun bu isteğini severek kabul ettiler ve yuvalarını yapacakları için kardeşler de çok hevesliydi. Beraber çiçekleri topladılar, kuşun güzel yuvasını yapmak için yardımcı oldular ve yuvası için parlak renkli mavi tüyleri aramaya gittiler. Zorlayıcı bir arama ve maceraları sonunda, mavi kuş sonunda yuvasını bitirebildi.

Kuş, minnettarlıkla Sevgi ve Nur’a teşekkürler etti. Mavi kuş artık ormandan gitmek istemiyordu, bu sebepten çiçek bahçesinin içerisinde yaşamaya karar verdi. Sevgi ile Nur, mavi kuşun yeni dostları oldular ve onun bu güzel dünyasında çok güzel maceralar yaşamaya başladılar.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Sindbad Denizci'nin Maceraları

O günden itibaren, Sevgi, Nur ve Mavi renkli kuş en iyi dostlar oldular ve her zaman için beraber olacaklarına söz verdiler. Her gün eğlenceli maceralar yaşadılar. Beraber doğanın essiz güzelliklerini gördüler, yeni çiçekler ve ağaçlar gördüler ve en iyi dostlar olarak çok mutlu yaşadılar.

Bu masalımız “Mavi Kuşun Macerası” adıyla sizler için hazırladık. Umarım ki çocuğunuz beğenir ve bu masal onlara uyku öncesinde hoş bir hatıra bırakır.

mavi kus 2

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu