Dinozorlar şehri ve Korkak Kral

''Dinozorlar şehri ve Korkak Kral'' Bir zamanlar, krallığın verimli topraklarında yaşayan dev dinozorlarla korku içinde yaşayan bir kral, bu devasa yaratıkların aslında dost canlısı olduğunu keşfeder. Cesaretini toplayıp dinozorlarla karşılaşan kral, sarı, pembe, turuncu ve yeşil renklerdeki dinozorların her birinin kendine has davranışları olduğunu öğrenir. Sonunda, sarı, pembe, yeşil ve turuncu beneklere sahip dinozor padişahı ile tanışır ve insanlarla dinozorların bir arada mutlu bir şekilde yaşayabilecekleri konusunda anlaşır. Bu, insanlar ve dinozorlar için birlik ve mutluluğun başlangıcı olur.

sesli dinlemek icin tiklayin

Dinozorlar Şehri ve Korkak Kral

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde; pireler berber, develer tellal iken, ben babamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken

Gökyüzüne yakın, bulutların arasında gizemli bir dağın eteğinde, büyük bir ülke varmış. Bu ülkenin kralı halkının refahını düşünen iyi kalpli bir kralmış. Kimseden vergi de almazmış. Gel gör ki halk ve kral fakirlik içinde yaşarlarmış. Çünkü krallığın verimli topraklarında, akarsularında, bağlarda ve bahçelerde boyları 10 metreden büyük dinozorlar yaşarmış.

Bu dinozorlar ın adım attıkları yerlerde toprak çökermiş ve küçük küçük göller olurmuş, ağaçları kökünden söküp yerlermiş, nefes aldıklarında rüzgâr esermiş, birbirlerine seslendikleri havayı titreten korkunç sesler çıkartırlarmış. Kral ve halk bu verimli topraklarından hiç faydalanamazlarmış.
Bir gün cesur bir genç gelerek ‘dinozorlarla savaşıp onları topraklarımızdan atmalıyız yoksa hepimiz açlıktan öleceğiz’ diye krala öneride bulunmuş. Ama kral dinozorlardan o kadar çok korkuyormuş ki bunun imkansız olduğunu söyleyerek bu teklifi geri çevirmiş.

Zaman geçtikçe çocuklar iyice zayıflamış, halk yiyecek bulamaz hâle gelmiş. Halkının bu haline çok üzülen kralı bir gün tüm cesaretini toplayıp dinozorları gözetlemek için dağdan aşağıya inmiş.Sarı renkte bir dinozor görmüş, ağaçların arkasından gizlice izlemeye başlamış. Dinozor bir ısırıkta bir balya ot yiyormuş, bir adımda 5 metre yol gidiyormuş. Kral çok korkmuş tekrar sarayına dönmeyi düşünürken ayağı kaymış bir anda dinozorun önüne yuvarlanmış.

Sarı dinozor çok dost canlısıymış, önüne gelen bu kralı çok sevmiş kocaman diliyle kralı yalayıp ot yemeye devam etmiş.

Kral az ilerde Pembe renkli bir dinozor daha görmüş, onun karşısına çıktığında kocaman dinozor birden fare gibi kaçmaya başlamış.

Biraz daha ilerde turuncu meraklı bir dinozor varmış. Kralı görünce yanına gelmiş dokunmuş, koklamış, yalamış sonra ot yemeye devam etmiş.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Ormanın Kalbindeki Işık Hikayesi

Kral daha sonra Yeşil bir dinozor görmüş bu dinozor kralı görmemezlikten gelmiş.

Aşağıdaki ovaya indiğinde dinozorların padişahı ile tanışmış. Padişahın sarı, pembe, yeşil ve turuncu benekleri varmış. Kral padişaha halkının durumunu anlatmış. Beraber yaşayabilme konusunda anlaşmışlar.

İnsanlar ve dinozorlar beraber mutluluk içerisinde bir ömür yaşamışlar.

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Bu masalın yazarı olan değerli okuyucumuza teşekkürler ederiz. Maalesef adını paylaşmadığı için veremiyoruz ancak binlerce okuyucumuz adına teşekkürler ediyoruz. Sizde Hayvan Masalları kategorisinde ya da onlarca farklı kategoride masallar, göndermek istiyorsanız aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gönder
masal gönder

Misafir Yazar

Misafir Kullanıcılarımızın Sitemizde Gönderdiği İçerikler Bu Kullanıcı Adıyla Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu