Ela ve Mavi’nin Renkli Maceraları

''Ela ve Mavi'nin Renkli Maceraları'' 2 Yaşın Masalları kategorimizde sizde çocuğunuzun yaşına uygun olan masalı seçerek okuyabilirsiniz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Ela ve Mavi’nin Renkli Maceraları

Bir zamanlar, minik bir köyde, cıvıl cıvıl renkli evlerin arasında, küçük bir çocuk yaşardı. Adı Ela’ydı. Ela’nın en büyük arkadaşı, pofuduk ve mavi tüyleri olan bir yaratıktı. Adı Mavi’ydi. Mavi, Ela’ya dünyayı güzel gösteren sihirli gözlükler hediye etmişti.

Bir gün, Ela ve Mavi, köylerinde kaybolan renkleri aramaya karar verdiler. Etraflarına bakındıklarında, her yer gri ve solgundu. “Renkler nereye gitti?” diye merak ettiler. Sihirli gözlüklerini takarak yola çıktılar.

Yolda, renkli kelebekler, şarkı söyleyen çiçekler ve dans eden ağaçlarla karşılaştılar. Her biri, renklerin Gizemli Dağ’da saklı olduğunu söyledi. Ela ve Mavi, maceralarına devam ettiler ve sonunda Gizemli Dağ’a vardılar.

Dağın tepesinde, renkleri koruyan büyülü bir kuyu buldular. Kuyunun etrafında dönen renkli su, tüm dünyaya renk yayıyordu. Ama bir sorun vardı; kuyunun etrafında büyük bir taş vardı ve renklerin akışını engelliyordu.

Ela ve Mavi, birlikte çalışarak taşı kaldırdılar. Renkler, yeniden akıp köye ulaştı. Köyleri, eski cıvıl cıvıl haline döndü. Herkes mutlulukla dans etmeye başladı.

Ela ve Mavi, maceralarının sonunda, birlikte çalışmanın ve cesaretin önemini öğrendiler. Köyleri için yaptıkları iyi şeylerle gurur duydular. Ve herkes, onların renkleri geri getirdiği o günü hep hatırladı.

Bir sonraki gün, Ela ve Mavi, köylerinde yeni bir macera arayışına çıktılar. Güneş parlak bir şekilde parlıyor, kuşlar şarkı söylüyor ve her yerde mutluluk vardı. Ama Ela’nın aklında hala bir soru vardı: “Acaba dünyanın diğer yerlerinde neler oluyor?”

Bu soruyla, Ela ve Mavi, büyük bir maceraya atılmaya karar verdiler. Mavi’nin sihirli kanatları vardı ve bu kanatlar, onları istedikleri her yere götürebilirdi. Yola çıktılar ve bulutların üzerinden, dağların tepelerinden, ormanların derinliklerinden geçtiler. Her yerde, farklı hayvanlar, bitkiler ve manzaralar gördüler.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Keloğlan ve Gümüş Ağaç

Derken, uzak bir ormanda, hüzünlü bir ağaçla karşılaştılar. Ağaç, yapraklarını kaybetmiş ve rengini yitirmişti. Ela, ağacın neden üzgün olduğunu sordu. Ağaç, “Benim sihirli tohumlarım vardı ve onlar kayboldu. Onlar olmadan, ben ve ormanımız eski güzelliğimize kavuşamayız,” dedi.

Ela ve Mavi, ağaca yardım etmeye karar verdiler. Sihirli tohumları bulmak için ormanda bir yolculuğa çıktılar. Yol boyunca, akıllı bir baykuş, şakacı bir sincap ve cesur bir geyikle tanıştılar. Her biri, Ela ve Mavi’ye sihirli tohumları bulmalarında yardımcı oldu.

Sonunda, derin bir mağaranın içinde, ışıltılı ve renkli sihirli tohumları buldular. Tohumlar, ışık saçıyor ve tüm mağarayı aydınlatıyordu. Ela ve Mavi, tohumları alıp hüzünlü ağaca geri getirdiler.

Ağaç, tohumlarını geri aldığı için çok mutlu oldu. Yavaşça, yeşil yapraklarını geri kazandı ve çiçekler açmaya başladı. Orman, yeniden canlandı ve tüm hayvanlar mutluluk içinde dans etti.

Ela ve Mavi, yaptıkları iyilikle gurur duydular. Yeni arkadaşlar edindiler ve dünyanın farklı yerlerindeki güzellikleri gördüler. Eve dönüş yolunda, gökyüzünde parlayan yıldızlara bakarak gelecekteki maceralarını hayal ettiler.

Böylece, Ela ve Mavi’nin maceraları hiç bitmedi. Her gün yeni bir macera, yeni bir dostluk ve yeni bir öğrenme fırsatı getirdi. Ve her zaman, birbirlerine ve dünyalarına yardım etmeye hazır oldular.

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Sizde 2 Yaş Masalları ya da farklı kategorilerde masal yazmak istiyorsanız aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu