Hansel ve Gretel Masalı

sesli dinlemek icin tiklayin

Hansel ve Gretel Masalı

Bir zamanlar, büyük bir ormanın kenarında bir oduncu ve iki kardeşi yaşarmış. Bu iki kardeşin adları Hansel ve Gretel’miş. Onların annesi bebekken vefat etmiş ve babaları tekrar evlenmiş. Ama ne yazık ki, yeni üvey anneleri Hansel ve Gretel’i pek sevmezmiş.

Bir gün üvey anne, çocuklarından kurtulmanın bir yolunu düşünmüş. Babalarına, “Bu çocuklar bize yük oluyor, onları uzaklaştırmamız gerekiyor.” demiş. Hansel, üvey annesinin planını duymuş ve ne yapması gerektiğini anlamış. Hemen dışarı çıkıp ceplerini çakıl taşlarıyla doldurmuş.

Ertesi gün, babaları ve üvey anneleri Hansel ve Gretel’i ormanın derinliklerine kadar götürüp terk etmek istemişler. Ancak Hansel, gittikleri yolu ceplerindeki çakıl taşlarıyla işaretlemiş. Böylece eve geri dönmek için izlerini kaybetmemişler.

Babaları, çocuklarını gördüğünde çok mutlu olmuş. Aslında onları terk etmek istemesine rağmen, şimdi pişmanlık duyuyormuş. Ama üvey anneleri bu duruma sinirlenmiş.

Üvey anneleri bir sonraki gece kapıyı kilitlediğinde, Hansel çakıl taşı toplayamamış. Bunun yerine yolda gittikleri yönde ekmeği ufalayarak serpmiş. Ancak kuşlar ekmeği yemiş ve geri dönüş yolunu kaybetmişler.

Babaları ve üvey anneleri yine “döneceğiz” demişler, ama yine kaybolup gitmişler. Hansel ve Gretel ormanda birkaç gün boyunca aç ve yardımsız kalmışlar. Ama umutsuzluğa kapılmışken, karşılarına çikolata ve kurabiyeden yapılmış bir ev çıkmış. Tabii ki hemen tadına bakmışlar!

O anda evin kapısından yaşlı bir kadın çıkmış. Onları içeri davet etmiş ve bol bol yemek vermiş. Ev dışarıdan bakıldığında ürkütücü görünüyormuş, ama içi sıcacık ve güzelmiş. Ayrıca evin arka tarafında bir sürü altın da saklıymış.

Ancak yaşlı kadın aslında bir cadıymış ve niyeti Hansel ve Gretel’i yemekmiş. Hansel’in kilo almasını engellemek için onu kafese kapatmış. Gretel’den de Hansel’e yemek getirmesini istemiş.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  İki Kardeşin Yaramazlık Masalı

Hansel, aldığı yemekleri kafesteki boşluğa dökmüş ve kilo almamış. Bir süre sonra cadı durumu fark etmiş ve Hansel’i yemek istemiş. Fakat Gretel, bir plan yapmış. Cadıyı fırını kontrol etmeye çağırmış ve fırsattan yararlanıp cadıyı fırına kapatmış.

Böylece Hansel kurtulmuş ve ikisi birlikte cadının altınlarını alarak kaçmışlar. Evden uzaklaştıkça hızla koşmuşlar ve eve dönünce babalarını kapının önünde ağlarken bulmuşlar.

Babaları, çocuklarını görünce ne kadar sevindiğini anlatamazmış. Üstelik üvey annelerinin gitmiş olduğunu öğrenince daha da mutlu olmuş. Hansel ve Gretel, başlarından geçenleri babalarına anlatmış ve cadının altınlarını onlara vermişler.

Artık oduncu ve çocukları zengin olmuşlar, hep birlikte mutlu ve neşeli yaşamışlar.


hipecraft

2011 yılından bügüne dijital dünya'da projeler üretiyor, bir çok markaya yazılım desteği sağlıyorum. İçerik üretmek ve kendini farklı alanlarda da geliştirmek adına masalist üzerinde içerikler üreterek desteklerinizi bekliyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu