Hayaletli Ev Masalı

''Hayaletli Ev Masalı'' Bir grup cesur çocuk, ormanda 'Hayaletli Ev' adında eski bir eve rastlar. İçeride dost canlısı bir hayaletle karşılaşırlar ve evin tarihini öğrenirler. Orman perileri tarafından yönlendirilen çocuklar, sihirli bir gölet ve su perisiyle tanışır. Bu macera, onlara cesaret, merak ve doğanın güzelliklerini keşfetmenin önemini öğretir.

sesli dinlemek icin tiklayin

Hayaletli Ev Masalı

Bir zamanlar, uzak bir ormanda eski ve gizemli bir ev vardı. Bu ev, yerel halk arasında ‘Hayaletli Ev’ olarak bilinirdi. Ormanın derinliklerinde, yıllardır kimse tarafından ziyaret edilmemişti.

Bir gün, cesur bir grup çocuk, ormana macera aramaya gitti. Ormanın derinliklerine daldıkça, karşılaştıkları eski ev onların ilgisini çekti. Evin eski, paslı kapısını iterek içeri girdiler.

İçerisi tozla kaplıydı ve eski eşyalar her yerde dağınık haldeydi. Aniden, bir üst kattan gelen gizemli sesler duydular. Merakla yukarı çıktılar ve orada, bir hayaletle karşılaştılar! Ama bu hayalet, korkunç değil, oldukça dost canlısıydı. Hayalet, yıllar önce orada yaşamış ve şimdi evini ziyaret edenlere eski hikayeler anlatan yaşlı bir adamın ruhuydu.

Çocuklar başlangıçta çok korkmuş olsalar da, hayaletin dostça tavırları onları rahatlattı. Hayalet, onlara evin tarihini ve ormanın gizemlerini anlattı. Çocuklar, hayaletle geçirdikleri zamanı çok sevdiler ve oradan ayrıldıklarında, artık ‘Hayaletli Ev’ diye bilinen yerin aslında çok da korkutucu olmadığını anlamışlardı.

Çocuklar, hayaletle geçirdikleri zamanın ardından ormandan ayrılmak üzereydiler. Ama ormanın gizemli doğası, onlara bir son sürpriz daha yapacaktı. Dışarı çıktıklarında, kendilerini bekleyen küçük, parlak ışıklarla dolu bir yol buldular. Bu ışıklar, orman perilerine aitti ve çocukları ormanın kalbine doğru bir yolculuğa davet ediyordu.

Perilerin rehberliğinde, ormanın daha önce hiç görmedikleri bir bölümüne ulaştılar. Burada, bir su perisinin yaşadığı büyülü bir gölet vardı. Su perisi, çocuklara ormanın sırlarını ve doğanın güzelliklerini gösterdi. Göletin suları, parlak renklerle parlıyor ve çevresindeki bitkiler ve hayvanlar büyülü bir atmosfer yaratıyordu.

Çocuklar, ormanın bu gizli köşesinde eğlenceli saatler geçirdiler. Perilerle oyunlar oynadılar, su perisinin hikayelerini dinlediler ve ormanın güzelliklerini keşfettiler. Bu macera, onlara doğanın ne kadar büyülü ve harika olduğunu öğretti.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Büyük Uyku Ağacı

Gün batımında, çocuklar evlerine dönmek için yola çıktılar. Ormandan ayrılırken, yaşadıkları maceraları ve öğrendikleri dersleri hiç unutmayacaklarına söz verdiler. Artık orman, onlar için sadece gizemli ve korkutucu bir yer değil, aynı zamanda sihirli ve harikalarla dolu bir dünya haline gelmişti.

Eve döndüklerinde, çocuklar ailelerine yaşadıkları maceraları anlattılar. Aileleri, çocukların gözlerindeki heyecanı ve mutluluğu görünce, onların bu özel günü nasıl geçirdiklerini anladılar. Ve bu macera, çocukların hayatlarında unutulmaz bir anı olarak kaldı.

Böylece, çocukların ormandaki macerası sona erdi. Bu hikaye, onlara ve tüm dinleyenlere, cesaretin, merakın ve doğanın güzelliklerinin keşfinin önemini hatırlatıyor.

Evet çocuklar Korku Hikayeleri masallarımız da burada bitti. Sizde istediğiniz kategoride masallar yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Sitemizde yazdığımız masallar korku kategorisinde olsa da çocuklarınıza olumsuz kötü durumlar yansıtmaması için filtreleme yapıyoruz. Bu yüzden korkmazsanız lütfen kızmayın , öncelik evlatlarımız.

masal gonder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu