Hz. Nuh ve Büyük Tufan

''Hz. Nuh ve Büyük Tufan'' Hikayemizde çocuklarınız için anlatabileceğiniz hz.nuh masalımızı okuyup çocuklarınıza dinletebilirsiniz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Hz. Nuh ve Büyük Tufan

Eski tarihlerde, insanlar doğru yoldan çıkmış ve kötülüklerin içinde yaşamaya başlamışlardı. Tüm insanlar birbirlerine karşı kötülükler ederek kız çocuklarını yok görüyor ve hırsızlık normal karşılanıyordu .Nuh ismiyle bilinen iyi kalpli ve Allah’a sadık bir insan vardı. Hz. Nuh yaşadığı ömür boyunca her zaman iyi olmuş ve kendisine yapılan kötülüklere rağmen tüm insanlara iyilik yaparak davranıyordu. Allah, Nuh’a insanları bu yaptıkları kötülüklerden vazgeçirmesi için görev verdi. Nuh, insanlara doğru yolu göstermeye çalıştı, fakat onlar Nuh’un bu sözlerine kulak asmadılar. Hz. Nuh tüm insanları kurtarmak için çabalasa da karşılığını hiç bir zaman alamamıştı.

Hz.Nuh’un bu uyarılarını dikkate almayan insanlar sebebiyle, Allah Nuh’a büyük bir tufanın geleceğini ve sadece sadık olanların kurtulabileceğini bildirdi. Nuh’a çok büyük bir gemi yapması emredildi. Nuh, Allah’ın emirlerini yerine getirmek için toplaya bildiği tüm odunları topladı. Ağaçları keserek bugüne kadar o çevreden yapılmamış en büyük gemiyi yapmaya çalıştı. Gemiyi gece gündür demeden bitirmek için çalıştı. İnsanlar onunla alay etse de, kendisine verilen görevi yerine getirmek için çalışmaya devam etti. Gemi sonunda bittiğinde, Nuh kendi ailesini ve her hayvan türünden bir çifti gemiye aldı. Gemi bittikten sonra bu güne kadar görülmemiş büyük bir yağmur başladı ve tufan tüm dünyayı kapladı. Tüm dünya sular altında kalmıştı ve canlı olarak tüm insanlar , hayvanların hepsi ölmüştü. Gemi, suların üzerinde yüzdü ve tufan sona erdiğinde, Nuh ve gemidekiler dışında yaşayan hiç bir canlı yer yüzünde kalmamıştı .Yeni ve temiz bir dünyada yaşamaya başladılar. Nuh’un bu yaşanmışlığı, sabır, inanç ile Allah’a sadakatin önemini anlatmaktadır.

Bu masalımızda çocuklarınıza doğru yolda kalmalarının ve zorluklar karşısında sabırlı olmalarının önemini anlatmanın güzel bir yoludur. Dini hikayeler kategorimizde tüm din ile alakalı masalları okuyup dinleyebilirsiniz.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Mavi'nin Orman Macerası ve Sihirli Dostlukları

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu