Kedi ve Fare Masalı

''Kedi ve Fare Masalı'' Sayesinde küçük bir canlı da olsanız etrafınıza yardımcı olabilmek için engel olmadığını gösteriyor.

sesli dinlemek icin tiklayin

Kedi ve Fare Masalı Casper ile Minnoş

Eski tarihlerde, uzak bir kasabanın saygı değer ailesinde yaşayan, tatlı bir kediyle ve sevimli bir fare varmış. Kedisinin ismi Casper, beyaz tüyleriyle çok minnoş ve zarif bir kediymiş. Farenin adı Minnoş’du. Casper ve Minnoş, kasaba da yaşayan en iyi kedi ve fare arkadaşları olarak tanınıyordu. Günün her saati beraber vakit geçirir, evlerinin keyfini çıkarıp beraber oyunlar oynarlardı. Aralarındaki bu tuhaf farklılığa rahmen, Casper ve Minnoş, dostlukların ne kadar önemli olduğunu biliyordu. Normalde Kedi ile Fare kesinlikle anlaşamaz ve sürekli kavga ederlerdi ancak bunlar tam tersi dostlardı.

Bir sonbahar gününde, çiftliklerinin içerisinde gezerken, Casper ile Minnoş’un uzak bir evden kötü haber geldi . Çiftliğin yan tarafından yaşayan insanlar, zor bir durumdan geçiyordu. Maalesef yiyecekleri ve içecekleri kalmamıştı. Diğer evde yaşayan insanlar için çok zor bir durumdu. Casper ile Minnoş, bu haberi alır almaz hemen çözüm üretmek için ortak bir plan yapmaya karar verdiler.

Casper ve Minnoş, çiftlikten uzaklaşarak ormanın içerisine doğru yola koyuldular. Orman yolunda çok zor engelleri aştılar ve tehlikeli geçitlerden geçtiler. Beraber eğlendirici türküler söylediler ve beraber çıktıkları bu yolculuk da kendilerine cesaret verdiler. Her ikisi de birbirinden çok farklıydı, fakat ikisinin de farklılıkları kendileri için bir artı oluyordu. Dar yerlerden geçmeleri gerektiğinde fare geçiş işlerini hallediyordu , yüksek yerlerde bir şey yapılması gerektiğinde de kedi bu işleri hallediyordu.

Kedi ve Fare Masalımızla İki Dostluğu Anlatıyoruz

Bu uzun yolculuğun sonunda, tekrar çiftliğe doğru geri dönmeye başladılar. Çiftlikte yaşayan insanlar yorgun , çaresiz ve utanmış bir şekilde kedi ile farenin dönmesini bekliyorlardı. Casper ile Minnoş, zorlu orman yolcuğundan topladıkları yiyecekleri ve içecekleri bekleyen insanlara verdiler. Zor durumda bekleyen insanlar bu yaptıkları iyilikler için kedi ve fare ye sevgi dolu sözlerle teşekkür ettiler. Casper ile Minnoş’a bu duydukları teşekkürlerden dolayı çok mutlu oldular . Kedi ile Fare küçük canlılarda olsa insanlara yardım edebilmek için hiçbir engelin olmadığını göstermiş oldu.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Ay Perisi ve Rüya Adası Masalı

Günler geçtikçe çiftliğin kaderi de farklılaşmaya başladı. Kıtlık bitmeye başladı ve insanlar sağlıklı , huzurlu bir şekilde yaşamaya devam etti. Casper ile Minnoş, çiftlik dışında da köyden yeni arkadaşlarla tanışmıştı. Bu yaptıkları tüm köyde konuşuldu ve herkes tarafından çok saygı duyuldular. Köydeki çocuklarda, Casper ve Minnoş’un yaptığı yardımlar ile umutsuzluklara karşı nasıl bir örnek olacaklarını gösterdiler.

Masalımızın sonuna doğru, iki farklı ırkın dostluğu hem kendiler için hemde köyde yaşayan tüm canlılar için bir örnek olmuş oldu. Casper ve Minnoş, yerdım severliğin ve dostluğun ne kadar çok önemli bir şey olduğunu göstermiş oldu. Casper ile Minnoş’un bu hikayesi, dostluğun ve iyiliğin ne kadar özel bir şey olduğunu gösterdi. Dünyada ki tüm canlılara yardımcı olabilmek için küçük şeylerin bile çok büyük şeyler başarabileceğini öğrenmiş olduk.

Bu masalımızı da dinledik ya da okuduk . Şimdi uyku vakti çocuklar , anne ve babanızı öpmeyi unutmayın.

kedi ile fare 2

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu