Keloğlan ile Deniz Kızı Masalı

''Keloğlan ile Deniz Kızı Masalı'' Fantastik masallarımızda Keloğlan ile Deniz kızının aşkları karşısında bir insanın deniz de yaşadığını anlatmaktadır.

sesli dinlemek icin tiklayin

Keloğlan ile Deniz Kızı Masalı

Günlerden bir gün, uzak bir diyarda yaşayan Ali adında genç bir çocuk vardı. Bu çocuğun saçları olmadığı için tüm köylüler tarafından Keloğlan’ olarak adı söyleniyormuş. Keloğlan, köyünün en akıllısı ve cesur çocuğu olarak bilinirmiş. Herkes onu çok sevip çok saygı duyuyormuş.

Bir gün, Keloğlan çok sevdiği deniz kenarında gezerken, daha önceden dikkatini çekmeyen bir bir kayalık olduğunu gördü. Meraklı birisi olduğu için, kayalığa doğru yavaş yavaş ilerledi. Kayalıkların üstüne çıktığında, denizin içerisinde parıl parıl parıldayan güzel bir deniz kızını gördü. Deniz kızının çok uzun sarı saçlarıyla ve deniz renginde ki gözleri keloğlanı çok etkilemiş.

Keloğlan ile Deniz Kızı birbirlerinden çok etkilendikleri için birbirlerine aşık olmuşlar. Birisi kara da birisi de denizde yaşıyor olsa da bun kendileri için bir engel oluşturmamış. Aralarındaki sevgi çok güçlü olduğu için tüm zorlukların üstesinden geleceklerini düşünüyorlardı. Her gün aynı saatlerde buluşarak sohbet ediyor, denizin dibinde ki güzelliklerden keloğlana bilgi veriyordu. Keloğlan da karanın üstünde ki çiçekleri ve ağaçların güzelliklerinden söz ediyordu. Bunlara ek olarak da karada yaşadığı maceraları anlatıyordu.

Fakat, bir gün Deniz Kızı çok üzülerek Keloğlana , “Benim dünyam denizin altında, ve seninle deniz üstünde uzun süre yaşayamam. Maalesef denizin diplerine geri dönmem gerekiyor.” dedi.

Keloğlan bu duydukları sonrasında çok üzülse de, Deniz Kızı’nın kendi hayatına dönebilmesi için maalesef ona olur demesi gerekiyordu. Deniz Kızı ait olduğu dip denizlere geri döndü, ancak Keloğlan’ı hiç bir zaman unutamadı. Denizin dibinde olmasına rağmen, her gün Keloğlan için şarkılar söylüyor ve hiç bir zaman aklından çıkarmıyordu.

Aradan çok uzun aylar geçti, ve Keloğlan da deniz kıyısında belki bir gün döner diye Deniz Kızını beklemeye devam ediyordu. Bir gün keloğlan, denizde yüzerken, Deniz Kızını birden bire karşısında gördü. Uzun süredir birbirlerini görmedikleri için bir kayanın üzerine çıkıp tekrar sohbet etmeye başladılar. Bu sefer Deniz Kızı Keloğlan’a deniz altına gelir misin diyerek soru sordu. Keloğlan hiç düşünmeden hemen bu teklifi kabul etti. Aşkları o kadar büyük oldu ki Keloğlan saçları tekrar çıkarak eski görüntüsüne geri kavuştu .Deniz Kızı yanına geldi ve birlikte sonsuza kadar beraber mutluluğun keyfini çıkardılar.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Tamirci Murat Usta Masalı

Keloğlan ile Deniz Kızı beraber yaşayarak tüm zorlukların üstesinden geldiler. Her ikisinin de beraber olduğu bu masalımızda, fantastik bir hikayede insanların deniz altında yaşayabileceğini anlatıyor. Tabi ki bu sadece masallarda mümkün olduğunu unutmayalım.

Çocuklar ; Anne ve babanızı öperek uyuyabilirsiniz. İyi geceler !

deniz kizi ve keloglan 2

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu