Keloğlan Prensesi Kurtarıyor Masalı

''Keloğlan Prensesi Kurtarıyor Masalı'' Hikayemizde kahramanımız olan keloğlanın kötü kalpli kadının prensesi kaçırıp kaleye saklamasını konu alıyoruz. Çocuklarınız için bu masalı okuyabilir ya da masalı dinletebilirsiniz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Keloğlan Prensesi Kurtarıyor Masalı


Keloğlan, köyde herkes tarafından sevilen bir çocuktu. Saygınlığı ve akıllı olması sebebiyle çok seviliyordu. Bir sabah, köyüne zarar vermesi için kötü kalpli bir sihirbaz gelmişti. Kötü kalpli bir sihirbaz, kralın prensesini kaçırdı ve prensesi sihirli bir kaleye hapsetti. Kral, prenses olan kızını kurtarmak için tüm vatandaşlarına bir bildiride bulundu. Kızını kurtaracak olan kişiye çok büyük bir ödül verecekti. Keloğlan, bu haberi öğrenir öğrenmez hemen yola koyuldu. Keloğlan, zekâsı ve yetenekleri sayesinde her türlü zorluğun üstesinden geleceğini düşünüyordu.

Yolculuk esnasında Keloğlan, çok zorlanıyordu. Ormanda karşısına sürekli engeller çıkıyordu ve kötü kalpli insanlar keloğlana zarar vermeye çalışıyordu. Fakat keloğlan akıllı bir çocuk olduğu için ,bu zorbalıklardan kurtulmayı başarıyordu. Keloğlan bu yolculuk sırasında, konuşma yeteneği olan bir çiçekle karşılaştı. Bu çiçek, sihirbazın kalesi hakkında bilgi vermek için , üç bilmece sormam gerekiyor dedi. Keloğlan, aklı sayesinde bilmeceleri çözmeyi başardı ve çiçek, ona kaleye giden gizli yolu gösterdi. Fakat bu yolda keloğlanı daha da büyük tehlikeler bekliyordu. Ejderhalar, saldırgan hayvanlar ve perilerle dolu ormanlardan ilerlemek zorundaydı.

Keloğlan Prensesi Ejderhadan Kurtarıyor Masalı

Sonunda, sihirli kaleye ulaştığında, keloğlanı büyük bir sürpriz bekliyordu. Kale, bir labirent olarak tasarlanmıştı ve her bir odasında, çıkış yapmak için yeni bir sırrı barındırıyordu. Keloğlan, zekâsını ve yeteneklerini kullanarak, her bir odanın sırrını çözmeyi başardı. Bu sayede, prensesin nerede tutulduğunu öğrendi ve onu kurtarabilmek için planını uygulamaya başladı.

Prensesin odasını bulduğunda, odanın kapısını ejderha koruyordu. Fakat Keloğlan, ejderhayla savaşırsa kesinlikle kaybedeceğini bildiği için , onunla konuşması gerekiyordu. Ejderha, sihirli bir lanetin kontrolünde olduğunu ve kendi kişiliğine dönebilmek için Keloğlan’dan yardımın istiyordu. Keloğlan, sihirbazın lanetini kaldırmak için gerekli olan eski bir sihri buldu ve ejderhayı bu lanetten kurtarmış oldu. Bu sayede ejderha, sihrin etkisinden kurtularak güzel bir periye döndü ve keloğlana teşekkür olarak, kalenin dışına nasıl çıkabileceğini gösterdi.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Gökyüzü Krallığının Kayıp Yıldızı

Kaleden çıktıklarında, Keloğlan ile prenses, kötü kalpli sihirbaz ile karşılaştılar. Sihirbaz kuvvetli ve tehlikeliydi, fakat Keloğlan’ın aklı ve yetenekleri sayesinde daha da güçlüydü. Keloğlan, sihirbazın zayıf olduğu kısımları fark etti ve onu yenmeyi başardı. Sihirbazın yenilgisiyle birlikte, tüm köye barış ve huzur geri döndü.

Kral, prensesini kurtaran Keloğlan’a çok teşekkür etti ve yüzlerce altın ve değerli eşyalar sundu. Fakat Keloğlan, bu zenginliklerden daha çok, bu yolculuğu boyunca edindiği bilgi ve tecrübeleri daha değerli buldu. Keloğlan, sadece köyün değil, tüm krallığın da kahramanı olarak hatırlanacaktı.

Masal burada biter fakat Keloğlan’ın hikayeleri hiçbir zaman bitmez. Her seferinde, zekası ve yetenekleriyle yeni zorlukların üstesinden gelmeyi başarır ve adil, cesur bir kahraman olarak hikâyelerde yaşamaya devam edecektir. Keloğlan, yalnızca bir masal kahramanı değil, aynı zamanda her zaman iyilik yapmayı seven ve zorluklara karşı her zaman bir çözüm arayan birisidir.

Evet çocuklar sizde masal okumak ya da masal dinlemek için sitemizi her gün takip edebilirsiniz. Yazacağınız masallarla binlerce çocuğa destek olabilirsiniz. Keloğlan masalları ya da farklı kategorilerde masal yazmak istiyorsanız aşağıda ki resme tıklamanız yeterli olacaktır.

masal gonder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu