Keloğlan ve Kokulu Çiçek

''Keloğlan ve Kokulu Çiçek'' Keloğlan, büyülü bir çiçek bulur. Çiçeğin güzel kokusu insanı mutlu eder, ama unutturur da. Annesinin uyarısıyla çiçeği geri bırakır. Sonunda gerçek mutluluğun paylaşmakta olduğunu anlar.

sesli dinlemek icin tiklayin

Keloğlan ve Kokulu Çiçek

Bir zamanlar, kalbur saman içinde, bir dağın başında, bir ormanın yanı başında Keloğlan’ın yaşadığı bir köy varmış. Keloğlan’ın bir tek anacığı, anacığının da bir tek Keloğlan’ı varmış. Bir gün Keloğlan, ormanda dolaşırken karşısına büyülü bir çiçek çıkmış. Bu çiçeğin kokusu o kadar güzelmiş ki, insanı hemen mutlu edermiş. Keloğlan, bu çiçeği koparıp annesine götürmeye karar vermiş.

Annesi, Keloğlan’ın elindeki çiçeği görünce çok sevinmiş. Ancak çiçeğin kokusunu duyunca birden üzülmüş. Çünkü bu çiçeğin kokusu, insanı sadece mutlu etmiyormuş, aynı zamanda unutturuyormuş da. Annesi, Keloğlan’a çiçeği geri götürmesini söylemiş. Keloğlan, çiçeği geri ormana bırakmış ve annesine dönmüş.

Keloğlan, ormanda dolaşırken bir tavşanla karşılaşmış. Tavşan, Keloğlan’a yardım etmek istemiş ve ona bir ipucu vermiş: “Eğer gerçekten mutlu olmak istiyorsan, çiçeği unutma ama onun güzel kokusunu kalbinde sakla.”

Keloğlan, tavşanın sözlerini düşünerek yola devam etmiş. Bir gün, ormanda bir kuyu bulmuş. Kuyunun dibinde, altın bir anahtar görmüş. Keloğlan, anahtarı alıp cebine koymuş ve kuyunun içine bakmış. Derin bir nefes alıp, “Kokulu çiçeğin güzel kokusu gibi, bu anahtar da kalbimde güzel bir anı olarak kalsın,” demiş.

Anahtarın hangi kapıya açtığını bilmeden yola devam eden Keloğlan, bir köyün yakınına gelmiş. Köyde yaşlı bir kadın oturuyormuş. Keloğlan, kadına selam verip yardım etmek istemiş. Kadın, Keloğlan’a bir dilek hakkı vermiş. Keloğlan, düşünmeden dileğini söylemiş: “Kalbimdeki güzel anıları paylaşmak istiyorum.”

Kadın, Keloğlan’a tebessümle bakmış ve “İyi bir dilek seçtin,” demiş. “Şimdi git, kalbindeki güzellikleri paylaş ve mutlu ol.”

Keloğlan, kadının sözlerini dinleyip köydeki insanlarla paylaşmış. Herkes, Keloğlan’ın kalbindeki güzellikleri duyunca mutlu olmuş. Keloğlan, artık gerçek mutluluğun paylaşmakta olduğunu anlamış.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Zara'nın Yeni Macerası Masalı

Ve işte, Keloğlan’ın hikayesi böyle sona ermiş. Kalbimizdeki güzellikleri paylaşmak, gerçek mutluluğun anahtarıdır.

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Sizde Keloğlan Masalları kategorisinde masallar yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde binlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde her ay tema vakfına fidan bağışında bulunuyoruz. Sizin adınıza yaptığımız bu bağışlar sayesinde çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakacağız.

masal gönder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu