Kız Arkadaşların Masalı

''Kız Arkadaşların Masalı'' İki kız arkadaşın okul yolunda karşılaştığı özel kelebek ile yolculuğunu masallaştırarak anlatıyoruz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Kız Arkadaşların Masalı

Bir varmış bir yokmuş, güzel bir kasabada Ayşe ve Meltem isminde tanınan iki yakın arkadaş varmış. Her gün beraber okula bisikletle giderlermiş. Bir gün, okula gidebilmek için evlerinden ayrıldıklarında, gökyüzünde parıldayan bir cisim fark ettiler. Bu, parıldayan şey, bugüne kadar ikisinin de görmediği renkli bir kelebekti. Kelebek bugüne kadar gördükleri en güzel kelebekti ve kızlar kelebeği takip etmeye karar verdiler.

Kelebek, onları kasabanın dışındaki ormana doğru götürdü. Orman da, türlü türlü çiçekler, parıldayan şeyler ve şarkı söyleyebilen kuşlarla doluydu. Kızlar, ormanın içerisinde kelebeği takip ederken, bir yavru sincap gördüler. Sincap, bir çalının içerisinde saklanıyor ve korkmuş görünüyordu. Ayşe ve Meltem, Sincap a yardım etmeye karar verdiler ve yanına gelip, onu sincapı sakinleştirmeyi başardılar. Sincap ın güvende olduğunu hissettiklerinde, kelebeği takip etmek için tekrar kelebeğin peşine düşmüşler. Kelebek, onları ormanın saklı yerlerine doğru götürdü ve ormanda ki saklı bir bahçeyi gördüler. Bahçede, rengarenk çiçekler ve çok güzel görünen meyvelerle doluydu. Kelebek, bahçenin tam ortasında ki çiçeğin üstünde kızlara bakarak teşekkür etti. Aslında kelebek, bir periymiş ve kızlara bu güzel yeri göstermek için ormana çekmiş. Peri, kızlara ormanda ki bu bahçenin sırrını anlattı: Bu bahçe, sadece iyi kalpli insanlara gözüküyor ve onlara huzur saçıyordu. Ayşe ve Meltem, bahçede biraz zaman geçirdikten sonra, okula gitmek için tekrar geri döndüler. Peri kızlarla vedalaşırken, her zaman iyi kalpli kalmalarını ve cesur insan olmalarını tavsiye etti. Okullarına vardıklarında, kızlar bu muazzam maceralarını arkadaşlarına anlattılar. Kimse onlara inanmadı fakat, Ayşe ile Meltem’in yüzlerindeki mutluluk her şeyin ispatıydı. Bu yaşananlardan sonra, ne zaman kelebekleri görseler, gizli bahçeyi ve o güzel macerayı hatırladılar.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Kedi ve Fare Masalı

Ayşe ile Meltem’in bu masalında iyi kalpli olmanın her zaman iyilik getireceğini öğretti. Ne olursa olsun hiç bir zaman bilmediğimiz yerlere ve ormanlara gitmemeliyiz çocuklar. Anne ve babamızın onay vermediği hiçbir şeyi yapmamalıyız. Ailemiz bizim için en doğru şeyleri yapacaklarından emin olmalısınız.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu