Köylülere Yardım Masalı

''Köylülere Yardım Masalı'' Küçük bir çocuk olan Murat'ın Yaşadığı Köyü Eski Huzurlu Günlerine Tekrar Getirebilecek mi ?

sesli dinlemek icin tiklayin

Köylülere Yardım Masalı

Eski tarihlerde, güzel bir kasabada, Murat adıyla bilinen tatlı bir Müslüman çocuğu yaşarmış. Murat, kalbi sevgi ,mutlu ve merhamet ile dolu, her zaman için yardım etmeyi seven iyi bir çocuktu. Kasabasında ki tüm Amca ve teyzeleri herkes onu sever herkes onun yaptığı iyiliklerle alakalı konuşurdu.

Günlerden bir gün, kasabadaki insanlar çok zor günler yaşamaya başlamışlar. Kuraklıklar ve kıtlıklar tüm kasabada yaşayanları etkilemiş ve yaşayan herkes için açlık ve su bulmakta çok zorluklar çekmeye başlamışlar. Murat bu insanların zor durumlarını gördüğünde hemen nasıl yardımcı olabileceğini düşünerek bir plan yapmaya karar vermiş.

Murat, son yiyeceği olan ekmeğiyle evden çıktı. Bahçesinde son kalan meyve ve sebzeleri toplayarak acil yemek yemesi gereken kişilere dağıtma kararı verdi. Sonrasında da uzak köylerde ki su kuyularına giderek suyu depoladı ve köyünde ki suyu olmayanlara verdi.

Murat’ın yardım etmek için girdiği bu çabaları ve paylaşma sevgisi tüm kasabanın diline dolandı. Kasabada yaşayan diğer gençler de murat’ın yaptığı gibi yaparak diğer köylerden kendilerine çözüm bulmayı aradılar. Kasabada yaşayan insanlar bu fikir sayesinde bu zor zamanlardan kurtulmayı hedefliyordu. Murat’ın liderlik iç güdüsü ve yardım severliği, kasabada yaşayan insanlar içinde bir umut kaynağı oldu.

Köylüler ve köy hocası tarafından çıkılan yağmur duası da etkisini gösterdi ve köyleri tekrar bereketli topraklar haline geldi, bahçeleri yeşerdi. Murat ve kasaba halkı, topladıkları tüm yiyecekleri ve içecekleri diğer köylerde de ihtiyacı olanlarla paylaşmayı kararlaştırdı. Kasabaları tekrar bolluğa erişerek tüm insanlar huzur içerisinde yaşamaya devam etti.

Murat’ın bu yardım etme isteği ve dayanışma gücü, tüm kasaba insanlarının hayatında önemli bir iz bıraktı. Bu yaptıkları sayesinde tüm köylüler, birbirlerine yardım etmenin ve sevgi dolu kasaba olmanın ne kadar önemli olduğunun farkına vardılar.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Keloğlan ve Ormanın Kayıp Talismanı

Ve Murat hikayemizin kurtarıcısı olarak, iyilik ve paylaşmanın ne kadar önemli olduğunu tekrar gösterdi. Tüm kasabada yaşayanlarda Murat gibi olmaya karar verdi, böylece tüm insanlarda ne kadar zorluk olursa olsun eğer insanlar bir olursa tüm zorlukların üstesinden gelebileceğini göstermiş oldu.

Bu hikayemizde, iyiliğin, yardım etmenin ve dayanışma gücünün ne kadar iyi bir şey olduğunu dünyayı daha iyi bir yere dönüştürmenin aslında çok da zor olmadığını göstermiş oldu.

Koylulere Yardim Masali 3

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu