Küçük Ceylan Masalı

''Küçük Ceylan Masalı'' Ormanda yaşayan ceylanımızın kavga yapan dostlarını uyardıktan sonra başına gelenleri anlatmaktadır.

sesli dinlemek icin tiklayin

Küçük Ceylan Masalı

Dünyanın en büyük ormanlarının birisinde yaşayan küçük bir ceylan varmış. Ormanda ki tüm hayvanlar birbirleriyle çok iyi geçinir ve birbirlerine karşı her zaman saygılı olurlarmış. Ormanda ki bu davranış tutumu tüm canlılar için bir kural gibiymiş. Küçük ceylanımız ormanda dolaşırken iki farklı hayvanın kavga yaptığını görmüş. Kavga yapmanın kötü bir şey olduğunu bildiği için davranışlarını hiç beğenmemiş. O kadar gürültülü kavga ediyorlarmış ki ormanda ki herkes duymuş. Bu olanlara ceylan çok üzülmüş. Aralarında ki kavgayı bir an önce durdurmaları için yanlarına doğru gitmiş ancak kavga yapanlar onu duymamış bile. Sözlü bağırmaları o kadar yükselmeye başlamış ki artık fiziki olarak da kavga yapmak kaçınılmazmış. Gidişatının farkında olan ceylan bir an önce müdahale etmek için her ikisine de çok yüksek sesle bağırmış. Bu bağırışın ardından kavga yapanlar hemen durup ceylana doğru bakmaya başlamışlar.

Çevrede yaşayan tüm canlılar hemen ceylanı dinlemek için beklemişler. Ormanda ki kuralların neler olduğunu anlatırken diğer tüm canlılarda hayranlıkla onu izlemiş. Çünkü çok güzel bir şekilde konuşuyormuş. Kavga sonucunda kazanan kimsenin olmayacağını her ikisinin de zarar göreceğinden söz etmiş. Anlaşamadıkları bir konu olduğunda farklı bir büyüklerine akıl danışarak sorunu çözebileceklerini söylemiş. Bu söyledikleri ormanda yaşayan tüm herkes den takdir görmüş . Ormanların kralı olan aslan bile bu kavgayı duymuş ve çözüm üretmeye karar vermiş. Bu kavganın sonlanması için ceylanın gösterdiği çabanın ne kadar büyük olduğunu öğrenen aslan , ceylan için bir ödül töreni düzenlemeye karar vermiş.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Aslanın düzenlediği ödül törenine gelen ceylan , bu çabalarından dolayı alkışlanarak orman için huzur elçisi ilan edildi. Bu ödüller ceylan için çok mutluluk verici olmuş. Çünkü bu kavgadan önce kimse küçük ceylanı çok fazla önemsemiyormuş. Herkes tarafından sevilen birisi olmak ceylanın en büyük isteklerinden birisiymiş. Sonunda küçük ceylanın hayalleri gerçek olduğu için dünyanın en mutlu ceylanı olduğunu düşünüyormuş. Hem arkadaşlarının tekrar barışmasına vesile olmuş hem de ormanın huzurunu korumuş ve tüm orman canlıları tarafından ne kadar önemsendiğini anlamış. Ormanda ceylanımızı tüm canlılar tanımaya başlamış , herkes tarafından örnek birisi olarak gösteriliyormuş.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Ormanın Kalbindeki Arkadaşlık

Küçük ceylanın yaptıkları ormanda yaşayan tüm hayvanların dillerine dolanmış.Ormanda ki tüm canlılar onu tanıyormuş. Ormanda ki tüm hayvanlar artık daha fazla duyarlı ve dikkat kesilir olmuş. Ormanda huzurlu yaşayabilmek için kanunlara sorgusuz bir şekilde uyulması gerektiğini anlamış. Ormanda düzenlenmesi planlanan iyilik elçileri adında ki yarışmada ödüller verilmesi kararlaştırılmış. Küçük ceylan hem orman kanunlarını herkese tekrar öğretir olmuş , hem de herkesin iyilik yapabilmesi için bir organizasyon düzenlenmesine vesile olmuş. Bu ödülü alan ilk ceylan olarak da tarihe geçmiş.

Evet çocuklar , masalımız burada bitti. Anne ve babanızı öperek uyuyabilirsiniz.

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu