Külkedisi ve Prens Masalı

''Külkedisi ve Prens Masalı'' Hikayemizde Grimm kardeşlerin yazdığı Külkedisi ve Prens masalının evlilik öncesi ve sonrasında hayatlarında neler olduğunu anlatıyoruz. Bu masalı çocuklarınıza okuyabilirsiniz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Külkedisi ve Prens Masalı

Eski tarihlerde, güzel bir kız olan Külkedisi, kötü kalpli üvey annesi ve iki üvey kız kardeşiyle beraber yaşıyorlardı. Ailesi tarafından hizmetçi gibi çalıştırılan Külkedisi’nin tek dostu, ona sevgi gösteren hayvanlardı. Bir gün, kralın yakışıklı oğlu için büyük bir balo düzenlendiğini ve tüm genç kızların davetli olduğunu öğrendi.

Külkedisi de bu baloya gitmeyi çok istiyordu, fakat üvey annesi ve kız kardeşleri ona izin vermedi. Üzgün Külkedisi durmadan ağlarken, hiç beklenmedik bir anda Sihirli Peri bir şekilde ortaya çıkarak ona yardım etti. Peri, Külkedisi’nin yırtık pırtık elbiselerini muhteşem bir balo kıyafetine dönüştürdü ve bir balkabağından güzel bir arabaya, birkaç fareyi de çok güzel görünen AT ‘ a dönüştürdü. Fakat peri, bu büyünün sadece gece yarısına kadar devam edeceğini söyledi.

Balo gecesi, Külkedisi güzelliğiyle herkesin nefesini kesti. Prens ona aşık oldu ve tüm gece onunla dans etti. Fakat gece yarısı yaklaşırken, Külkedisi büyünün bozulacağını hatırlayıp aceleyle balodan ayrıldı ve merdivenlerden koşarak inerken bir cam ayakkabısı ayağından çıktı. Düşen ayakkabıyı geri dönüp almasına vakti yoktu, bu yüzden ayakkabısının tek eşi orada kalmıştı.

Ertesi gün prens, ayakkabının sahibini bulmak için ülkenin her yerini dolaştı. Nihayet Külkedisi’nin evine geldiğinde, üvey kardeşleri ayakkabıyı denemeye çalıştı ama başarılı olamadılar. Külkedisi ayakkabıyı denediğinde, tam olarak uyuştu. Prens, gerçek aşkını bulduğunu anladı ve onu saraya götürdü.

Külkedisi ve Prens Sonunda Evleniyor

Külkedisi ve prens, büyülü bir düğünle evlendikten sonra, krallığın en güzel sarayında yaşamaya başladılar. Prens, Külkedisi’nin zorluklarla dolu geçmişini biliyor ve ona her zaman kibar ve anlayışlı davranıyordu. Külkedisi ise, yeni hayatına alışırken, sarayın işlerinde prense yardımcı oluyor ve halkıyla yakından ilgileniyordu.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Elif ve Dev'in Cesur Yürekleri

Günler geçtikçe insanların; külkedisine karşı olan sevgi ve saygısı her geçen gün artıyordu. O, zor zamanlardan geçmiş biri olarak, halkın dertlerinden anlıyor ve her zaman yardımcı olmaya çalışıyordu. Sarayda düzenlediği etkinliklerle, zor durumda geçinen vatandaşların zenginlerle bir araya gelmesini ve birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlıyordu.

Bir gün, Külkedisi bir yardım vakfı kurmaya karar verdi. Bu vakıf, tüm krallıkta yoksullara ve muhtaçlara yardım etmek için çalışacaktı. Prens, Külkedisi’nin bu fikrini tam destekledi ve beraber krallığın dört bir yanına yardım eli uzattılar.

Aylar Yıllar geçtikçe, çiftin çocukları oldu. Külkedisi ve prens, çocuklarına sevgi, saygı ve adil olmayı öğrettiler. Aynı zamanda onlara, ne kadar zengin veya güçlü olursak olalım, her zaman yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım etmenin önemini anlattılar.

Külkedisi, bir zamanlar kendisinin yaşadığı gibi, hiç kimsenin umutsuzluk içinde yaşamaması için elinden geleni yaptı. Prens ve Külkedisi, insanlar tarafından sevilen ve sayılan kral ve kraliçe olarak tarihe geçtiler. Onların hikayesi, sadece bir masal olmanın ötesine geçerek, iyilik ve merhametin gücünü simgeleyen gerçek bir efsaneye dönüştü.

Bu sayede Külkedisi ve prens, mutlu ve anlamlı bir hayat sürdürerek, kendilerinden sonra gelen nesillere ilham kaynağı oldular.

Sizde Grimm masalları yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Ya da istediğiniz tüm konularda masal göndermek istiyorsanız aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gonder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu