Minik Tırtıl ve Ağustos Böceği Masalı

sesli dinlemek icin tiklayin

Bir varmış bir yokmuş, uzak bir ormanda, renkli çiçeklerin ve neşeli kuşların olduğu bir kırda Minik Tırtıl adında sevimli bir tırtıl yaşarmış. Minik Tırtıl’ın en iyi arkadaşı ise renkli kanatlarıyla parlayan ağustos böceğiymiş. Birlikte oynar, şarkı söyler ve dans ederlermiş. Güneşli günlerde çiçekler arasında gezerler, doğanın güzelliklerini keşfederlermiş.

Zaman geçtikçe, Minik Tırtıl’ın sırtında garip dikenler belirmeye başlamış. Ağustos böceği bu dikenlere gülerek bakarmış. Minik Tırtıl üzülse de, arkadaşını kaybetmek istemediği için bir şey demezmiş.

Ağustos böceği sazını çalar, neşeli şarkılar söylermiş. Minik Tırtıl ise içten içe üzülürmüş. Dikenler büyüdükçe, Minik Tırtıl daha da yalnız hissedermiş. “Keşke ben de ağustos böceği gibi şarkı söyleyebilseydim,” diye iç geçirirmiş.

Bir gün, Minik Tırtıl aniden hasta düşmüş. Ağustos böceği hemen yanına gitmiş, endişeli bir şekilde bakmış. Minik Tırtıl’ın durumu kötüye gitmiş ve derin bir uykuya dalıvermiş. Ağustos böceği üzgün bir şekilde beklemeye başlamış. Gecenin sessizliğinde Minik Tırtıl’ın yanında nöbet tutmuş, sevdiği şarkıları söylemiş.

Bir gece, ay dolunayda parlamış. Ağustos böceği gökyüzüne bakarken, Minik Tırtıl’ın hareket etmeye başladığını fark etmiş. Minik Tırtıl’ın eski bedeni artık yok olmuş, onun yerine rengarenk kanatları olan bir kelebek ortaya çıkmış. Mavi renkli kanatlarıyla gökyüzüne yükselen bu güzel yaratık, artık Mavi Kelebek olarak adlandırılmış.

Mavi Kelebek, gökyüzünde özgürce uçarken büyük bir mutluluk hissetmiş. Ağustos böceği sevinçle ona bakmış. Mavi Kelebek’in mutluluğunu görmek, ağustos böceğinin yüreğini ısıtmış. Ancak, Mavi Kelebek’in ayrılacağı düşüncesi onu hüzünlendirmiş.

Ancak Mavi Kelebek ve ağustos böceği dostluğu, zaman ve mekan sınırlarını aşmış. Mavi Kelebek gökyüzünde kanat çırparak özgürlüğün tadını çıkarırken, ağustos böceği sazını çalarak onunla birlikte coşkulu şarkılar söylemiş. İkilinin dostluğu, diğer hayvanların bile kıskandığı eşsiz bir bağ olmuş. Yağmur sonrası çiçeklerin kokusunu birlikte içine çekerler, rüzgarın serinliğini birlikte hissederlermiş.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Ormandaki Dostluk Tohumları

Zaman geçtikçe, Mavi Kelebek ve ağustos böceği arasındaki dostluk daha da güçlenmiş. Onlar, her ne olursa olsun birbirlerini sevmekten ve desteklemekten hiç vazgeçmemişler. Gökyüzünde kanat çırpan Mavi Kelebek ve saz çalan ağustos böceği, herkese örnek olmuş.


hipecraft

2011 yılından bügüne dijital dünya'da projeler üretiyor, bir çok markaya yazılım desteği sağlıyorum. İçerik üretmek ve kendini farklı alanlarda da geliştirmek adına masalist üzerinde içerikler üreterek desteklerinizi bekliyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu