Ormanın Büyülü Kardeşleri

''Ormanın Büyülü Kardeşleri'' Üç kardeş, Ali, Ayşe ve Mehmet, orman kenarındaki küçük kulübelerinde yaşarlarmış. Bir gün Ali kaybolunca, kardeşler onu bulmak için büyülü bir maceraya atılırlar. Yolda elf, yengeç ve cambazla karşılaşıp, dostluk ve yardımlaşmanın gücünü keşfederler. Büyülü çeşmeden içtikten sonra Ali'ye kavuşurlar ve birlikte eve dönüp, mutlu bir yaşam sürerler.

sesli dinlemek icin tiklayin

Ormanın Büyülü Kardeşleri

Bir varmış, bir yokmuş, evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, uzak bir ülkede, üç kardeş yaşarmış. Önce bunların isimlerini söyleyeyim – en büyüğüne Ali, ortancasına Ayşe ve küçüğüne de Mehmet derlermiş.

Bu üç kardeş ormanın kenarında küçük bir kulübede yaşarlarmış. Ali, ormanda odun toplar ve satarmış. Ayşe, bahçede sebze yetiştirip pazara götürürmüş. Mehmet ise küçük olduğundan, evin içinde yardım edermiş.

Bir gün Ali, ormana odun toplamaya giderken kaybolur. Ayşe ve Mehmet Ali’yi her yerde ararlar ama bulamazlar. Akşam olunca üzgün bir şekilde eve dönerler. Tam umutsuzluğa kapılacakları sırada, kulübenin kapısını biri çalar. Ayşe ile Mehmet kapıyı açtıklarında, önlerinde küçük bir elf görürler. Elf, “Beni dinleyin çocuklar” der, “Kardeşiniz Ali, ormandaki büyülü çeşmenin başında oturuyor. Eğer siz de büyülü çeşmenin suyundan içerseniz kardeşinizi görebilirsiniz.”

Ayşe ve Mehmet heyecanla elfi dinlerler ve hemen ormana doğru yola koyulurlar. Uzun bir yolculuktan sonra büyülü çeşmeye varırlar. Çeşmeden su içerler ve bir anda Ali’yi görürler! Orada beraberce sevinç gözyaşları dökerler.

Ama sonra elf tekrar belirir ve “Dikkatli olun” der. “Bu ormanda büyülü yaratıklar yaşıyor. Eğer birleşirseniz, onlardan daha güçlü olursunuz.”

Kardeşler ormanda ilerlemeye başlarlar. Yolculuk sırasında bir göle rastlarlar ve göldeki dev yengece yakalanırlar. Yengeç, “Yardım edin!” diye bağırır. “Bu büyük bezeden kurtulamıyorum.” Kardeşler, yengece acırlar ve onu kurtarmaya çalışırlar. Çabalarıyla yengeç bezeden kurtulur ve minnettarlığını bildirmek için onlara bir anahtarlık verir. “Bu anahtarlık size yardım edecektir” der. Kardeşler anahtarlığı alıp yollarına devam ederler.

Biraz ilerledikten sonra bir ağacın altında yaşlı bir adamla karşılaşırlar. Adam, sihirli bir cambaza dönüşür ve onlara gösteriler sergiler. Ama sonra üzgün bir şekilde “Kimse artık bana inanmıyor” der. Kardeşler, adamın yeteneklerine hayran kalırlar ve onu dinleyip alkışlarlar. Cambaz çok mutlu olur ve onlara şükranlarını ifade etmek için bir sihirli kitap verir. “Bu kitap size yardım edecektir” der.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Mert ile Ejderhanın Perili Masalı

Kardeşler, büyülü çeşmeye yaklaştıkça tehlikeli yaratıklarla daha sık karşılaşırlar. Ama hep birlik olup yardımlaşırlar. Yengecin anahtarlığı ve cambazın kitabı sayesinde ilerlerler. Sonunda büyülü çeşmeye ulaşıp Ali’ye kavuşurlar ve hep birlikte ormandan çıkarlar.

Eve geldiklerinde herkes çok sevinir. Kardeşler, birlikten ve yardımlaşmadan güç aldıklarını anlamışlardır. Ve artık bu değerli dersle mutlu ve huzurlu bir yaşam süreceklerdir.

Kardeşler eve döndüklerinde, büyülü yolculuklarından ve kurdukları dostluklardan çok etkilenmişlerdi. Ama meraktılar – peki elf, cambaz ve yengeç gibi büyülü yaratıklar gerçekten var mıydı, yoksa hayal ürünü müydü?

Hep birlikte, cambazın verdiği sihirli kitabı incelemeye başladılar. Kitap sayfalarını çevirdikçe, büyülü ormandaki maceraları canlanmaya başladı. Resimlerin ve yazıların canlılığı onları çok şaşırttı.

En sonda, kitap kapandı ve kardeşlerin önüne sihirli bir puf düştü. Pufu açmaya hazırlanırken, anahtarlık birden hareket etmeye başladı ve pufa doğru bir anahtarın yolunu gösterdi. Anahtarı kullanıp pufu açtıklarında içinden yengeç, cambaz ve elf çıktı!

“Affedersiniz bizi şaşırttığımız için” dedi elf. “Ama istedik ki büyülü ormanda kurduğunuz dostluklar gerçek olsun. Siz birbirinize destek olup inandığınız için, biz de daima sizinle kalalım ve dostluğumuzu sürdürelim istedik.”

Kardeşler çok sevindiler ve misafirlerini evlerine davet ettiler. Hep birlikte güzel bir akşam yemeği yediler, masallar dinlediler ve gün batmadan elf, cambaz ve yengeç de tekrar sihirli kitaba girip oradan evlerine gittiler.

O günden sonra, kardeşler her gece kitabı açıp büyülü dostlarıyla sohbet etmeye başladılar. Hem birbirlerinin hem de yeni dostlarının desteğiyle, artık çok daha güçlü ve mutlu hissediyorlardı.

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Sizde Uyku Masalları kategorisinde masal yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde binlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde her ay tema vakfına fidan bağışında bulunuyoruz. Sizin adınıza yaptığımız bu bağışlar sayesinde çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakacağız.

masal gönder
masal gönder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu