Pamuk Prenses ve Orman Perisi

''Pamuk Prenses ve Orman Perisi'' Hikayesinde iki arkadaşın güzel bir aile ilişkisi kurması için neler yapması gerektiğini anlatmaktadır.

sesli dinlemek icin tiklayin

Pamuk Prenses ve Orman Perisi

Günlerden bir gün, çok uzak diyarlarda, çok kocaman bir ormanın içerisinde dillere destan bir saray bulunurmuş. Bu sarayın içerisinde iyiliğiyle bilinen kralımız ve kralın çok şımarık kendisini beğenmiş kızı yaşarmış. Bu kızımız , kendisini dünyanın en güzeli kızı olduğunu düşünür, bu yüzden de ona “Pamuk Prenses” denilmesini istiyormuş.

Sarayın öbür kısmında ise iyi bir kalbe sahip orman perisi yaşıyormuş. Orman perisi, doğanın muhteşem güzelliğiyle büyülenen bir kızmış ve ormanda yaşayan tüm insanlara karşı yardım etmeyi severmiş. Bir sabah, peri ormanda gezerken, büyük bir çam ağacının dibinde yatan güzel bir kız görmüş. Gördüğü kız da Pamuk Prenses’ti.

Ormanın perisi, Pamuk Prenses’i uyandırıp ve prenses ile konuşmaya başlamış. Pamuk Prenses ona bu diyarın prensesi olduğunu ve sarayın içerisinde kralla yaşadığını anlatmış. Fakat kraliçe, Pamuk Prenses’e kıskandığı için sürekli kötü davranıyor ve ona kötülükler yapıyordu.

Ormanın perisi, Pamuk Prenses’e bu yaşadıklarından dolayı yardım etmeye karar verdi. Ona ormanda yaşamak isterse kendisi için çok güzel ve güvenli bir kulübe bırakabileceğini söyledi. Pamuk Prenses, perinin bu talebini çok beğenerek kulübede yaşamak için oraya doğru gitti ve kulübe de çok huzurlu bir şekilde günlerini geçirmeye başladı. Orman perisi de Pamuk Prenses’e ormanda yaşayan dostlarını tanıttı , türlerini bilmediği çiçeklerin , ne çiçeği olduğunu söyledi ve ormanın güzelliklerini anlattı.

Kral kızımı merak ettiği için, ormana geldi ve Pamuk Prenses’in nerede olduğunu bulabilmesi için adamlarına emir verdi . Araştırmalar sonrasında kızını bulamasa da Orman perisini durumu anlattı.Orman perisi krala Pamuk Prenses’in güvenli bir şekilde mutlu olarak yaşadığını anlattı. Kral, Bu anlatılanlardan sonra Pamuk Prenses’i ziyaret ederek ve onunla barıştı.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Ceylan ile Aslan Masalı

Pamuk Prenses, saraya geri dönme kararı aldı, fakat kraliçenin yaptığı zalimliklere karşı boyun eğmemeye karar verdi. Kraliçe, kızının eskisi gibi olmadığını ve ormanda öğrendiklerini saraya getirdiğini görünce kendisi de çok mutlu oldu. Kraliçe de bu davranışlarından sonra değişme kararı aldı, çok daha iyi birisi oldu ve Pamuk Prenses ile beraber huzurlu bir hayat sürdüler.

Orman perisinin yaptıkları sayesinde bulduğu güzelliği ve yardım severliği pamuk prensesi çok sevilen birisi haline getirdi. O günden itibaren sarayda ki herkes çok huzurlu bir şekilde yaşamaya devam etti ve “Pamuk Prenses” masalıyla tüm çocuklara yardım severlik, iyilik doğa sevgisi ve güzelliğinin ne kadar iyi bir şey olduğunu göstermiş oldu.

pamuk prenses masali 2

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu