Pilot Olmak İsteyen Çocuğun Masalı

''Pilot Olmak İsteyen Çocuğun Masalı'' Hikayemizde çocukluk hayali pilot olmak isteyen Murat'ın bu uzun hayat hikayesinde istediğine kavuşabilecek mi okuyarak göreceğiz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Pilot Olmak İsteyen Çocuğun Masalı

Bir varmış bir yokmuş, uçaklara karşı her zaman merakı olan Murat isminde bir çocuk varmış .Murat’ın en büyük hayali de büyüdüğünde pilot olmaktı. Her gün uyandığında ilk yaptığı şey penceresinden gökyüzüne bakıp, uçakların süzülerek uçmasını seyretmekmiş. Murat’ın odası, uçak maketleriyle ve havacılık resimleriyle doluydu. Her gece yatarken kendisini pilot olarak hayal eder ve rüyasında uçak görmek istermiş.

Murat’ın hikayesi, Teknofest gösterisine katılmasıyla başladı. Teknofest gösterişinde, göz alıcı akrobasi pilotları ve gökyüzünde gösteri yapan uçaklara hayran kaldı. Bu fuar, murat’ın havacılık sevgisini daha da alevlendirdi. Murat, pilot olma yolunda ilk başlangıcını yapmak için sabırsızlanıyordu. Heyecanlı ve azimli bir genç olan Murat, pilot olabilmesi için neler yapması gerektiğini araştırıyordu. Kütüphaneye giderek araştırmalar yaptı, internetten uçuş bilgileri ve havacılık tarihi hakkında bilgileri öğreniyordu. Her fırsatta, havaalanına giderek pilotlarla konuşmak için çabalıyordu. Murat’ın hayallerinin farkında olan ailesi bu konuda yardımcı olabilmek için neler yapabileceklerini düşündüler. Bunun için küçük bir tek pervaneli uçak kiralamayı düşündü. Küçük bir uçak kiraladılar ve uçakta pilotun yanında uçmasını sağladılar. Murat hayatında ilk kez pilotun yanında uçmayı başarmıştı. Bu, onun için unutulmaz bir zamandı. Murat, pilot olmanın çok zorlu bir süreç olduğunu anladı ve bunun için çok emek vermeliydi. Derslere daha çok çalışması, fiziksel ve zihinsel olarak kendini geliştirmesi gerektiğinin farkındaydı. Bu uzun yolculuk boyunca murat çok fazla yoruluyordu ancak hayalleri için bunu devam ettirmeliydi. Ailesi ile arkadaşları, bu hayalini gerçekleştirebilmek için her zaman destek veriyordu. Murat, genç bir delikanlı olduğunda, pilotluk sertifikası alabilmek için pilotluk okuluna katıldı. Burada, teorik eğitimleri öğrenmenin dışında, uçaklarla uçuş yapma fırsatı da buldu. Her uçuş denemelerinde kendisini daha da geliştirerek pilot olmaya gün geçtikçe yaklaşıyordu.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Ponpon ve Cikcik'in Orman Macerası

Günler ve haftalar geçtikçe Murat’ın ilk solo uçuş günüde geldi. Uçağı tek başına uçurması gerekiyordu, ve bu görevini sorunsuz bir şekilde başardı . Gökyüzünde yalnız başına uçarken, tüm bu uzun yolcuğun ve zorlukların üstesinden gelebildiği için kendisiyle gurur duyuyordu. Eğitimini başarıyla bitiren Murat, artık bir pilot adayıydı. Onlarca sınav ve değerlendirmelerden geçerek yeteneklerini ispatlamış oldu. Her sınav sonrasında hayallerine doğru bir adım daha yaklaşıyordu. Sonunda, Murat tüm sınavları bitirerek profesyonel bir pilot olarak ilk resmi görevini aldı. İlk uçuşunu tamamladığında çocukluğundan beri hayalini kurduğu şeyleri gerçekleştirmiş oldu. Gökyüzünde, bulutların üstünde uçarken, tüm emeklerinin değdiğini anladı. Murat, kariyerini sürdürürken, kendisi gibi pilot olmak isteyen çocuklara da destek sağlıyordu. Kendisinin de bir zamanlar olduğu gibi, gökyüzünü seyreden küçük çocuklara, hayallerinin peşinden gitmeleri için cesaret veriyordu. Murat’ın hikayesi, hayallerinizin gerçekleşmesi için azimle çalışmamız gerektiğini anlatmaktadır.

Evet çocuklar sizde bir mesleği düşünün ve hayal kurmaya başlayın. Eğer gerçekten de bu mesleği istiyorsanız bunun için çok çalışarak hayallerinizi ulaşabililirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu