Sporcu Metehanın Masalı

''Sporcu Metehanın Masalı'' Hikayemizde her gün yediklerine dikkat eden çocuğun sporculuğu sayesinde nasıl başarılı bir öğrencilik sürdüğünü okuyacağız.

sesli dinlemek icin tiklayin

Sporcu Metehanın Masalı

Büyük bir kasabada, Metehan isminde akıllı ve çalışkan bir çocuk yaşardı. Metehan, her sabah erken saatlerde kalkar , taze sıkılmış meyve suyunu içer ve sağlıklı gıdalarla dolu bir kahvaltı yapardı. Sağlıklı beslendiği için gün boyunca enerjik hissediyordu. Okula gitmeden hemen önce evinde sporunu yapar ve bahçede de koşusunu yapardı. Her sabah spor yaptığı için vücudu da çok güçlü görünüyordu.

Metehan en zeki öğrencilerinden biriydi. Matematik ve fen derslerini çok sevdiği için okulun en iyi ilk üç öğrencisindendi. Öğretmenleri onun çok başarılı bir insan olacağını tahmin ediyordu. Araştırmacı kişiliği ve soru sorma yeteneği, sınıf arkadaşları içinde çok iyi bir örnek oluyordu.

Okuldan sonra, Metehan’ın günü de başarılı geçiyordu. Futbol oynamayı çok seviyordu ve yetenekli olduğu için futbol takımında kaptan ve her antrenmanda takımına özel bilgiler veriyordu. Futboldaki başarısı ve çevikliği, sağlıklı yaşamın bir sonucuydu. Okulu ve futbol antrenmanı olmadığı günlerde de bisikletine binerek doğa da gezmeyi çok seviyordu.

Metehan, sadece sporculuğuyla değil iyi bir insan olduğu içinde çok seviliyordu. Yaşlı komşularına yardım eder, ellerinde poşetleri gördüğünde hemen taşırdı. Sokak hayvanlarının yiyeceğini ve su kaplarını kontrol ederek doldururdu. Her zaman yardıma ihtiyacı olanlara yardımcı olurdu. Kasabada ki herkes, onun ne kadar iyi bir çocuk ve yardımsever olduğunu bilirdi.

Bir hafta sonu, okulda bir gösteri düzenlendi ve Metehan, sağlıklı beslenmenin ve sporun insan üzerindeki artılarını anlatan bir konuşma hazırladı. Konuşmasıyla hem hocalarını hem de sınıf arkadaşlarını etkilemeyi başardı. Metehan’ın bu konuşması, kasabada ki diğer çocukları da sağlıklı yaşama teşvik etti.

Metehan’ın bu masalı, tüm okuyuculara şunu öğretti: Sağlıklı beslenmek, spor yapmak ve okulda başarılı olmak, yalnızca bireysel faydalara değil, çevremizde ki tüm insanları da olumlu bir şekilde etkileyerek destek veriyor. İyi bir insan olmak için öncelikle kendimize iyi bakmalıyız .

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Yıldız Çocuklarının Zaferi

Evet çocuklar sizde tarafımıza masal göndermek istiyorsanız aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz. Sizler sayesinde binlerce çocuk güzel masal okuyarak yatağına girecekler. 6 Yaş masalları kategorisine göndereceğiniz masallarla ya da farklı kategorilerimizle gönderme yapabilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu