Fare ile Dostu Leylek

sesli dinlemek icin tiklayin

Fare ile Dostu Leylek

Bir zamanlar Türkiye’nin Rize ilinde yaşayan tatlı bir fare varmış. Bu farenin ismi, Nurcan Fare olarak bilinirmiş. Fare olmasına rağmen çok kibar ve nazik birisiymiş. Kasabada ki herkesin Fareyi güzel tavırlarıyla ve iyilikseverliğiyle biliyordu.

Günlerden birgün, kasabalarına kendilerinden çok uzak bir yerdeki gölde yaşayan Leylek olarak bilinen bir kuşun yardımlarına ihtiyaç duyduğunu öğrendiler. Leylek, maalesef ağaç dalına sıkışmış ve kimse onu oradan kurtarmak istemiyormuş. Çünkü Leylek diğer türlerinden daha farklı olduğu için korkuyorlarmış.

Nurcan Fare, bu durumu duyduktan sonra kendisi yardım etmek için yola koyulmuş. Kendisi için hazırladığı küçük teknesine binip , yanına varmak için göle doğru yola koyulmuş. Leyleğin ağaçlar arasında sıkıştığını görüp kanatlarını dallardan kurtarmış, Leylek bu yaptığı iyilikten dolayı fareye karşı çok büyük sevgi beslemiş. Bu yaşananlardan sonra, Leylek ve Nurcan Fare çok yakın arkadaş olmuşlar.

Bu günden itibaren, Nurcan Fare ile Leylek beraber çok güzel zamanlar geçirmişler. Nurcan Fare ile Leylek arasında ki farklılıkları görüp kabul ettiğini gösterdi ve ikisi arasında çok harika bir arkadaşlık kuruldu. Bu olayı duyan kasabada ki hayvanlarda bu olaya çok büyük saygı göstererek Fareyi tebrik ettiler. Kendileri de artık tanımadıkları kişiler hakkında ön yargıda bulunmayacakları hakkında söz verdiler.

Bu masalda bize, farklı olmanın bir sorun değil aslında ne kadar iyi bir durum olabileceğini göstermiş oldu. Farklı canlılara yardımcı olmanın ne kadar önemli bir şey olduğunu bize anlatmış oldu. Nurcan ile Leyleğin arkadaşlığı, herkesin birbirine yardım edebileceği ile farklılıkları ortadan kaldırabileceğini göstermiş oldu.

Artık, uykuya dalma vakti geldi. Umarım bu masalımızı beğenmişsinizdir, ve çok güzel rüyalar görürsünüz. İyi geceler diliyoruz , Annenizi öpmeyi unutmayın.

fare ile leylekfare ile leylek2
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Zamanın Ötesindeki Macera

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu