Yeşil Orman Hayvanları

''Yeşil Orman Hayvanları'' Orman içerisinde ki hayvanların birbirlerine karşı olan dostlukları ve sevgilerini anlatan bir hikaye olmaktadır.

sesli dinlemek icin tiklayin

Yeşil Orman Hayvanları

Yıllar Yıllar önce, Yeşil Orman adıyla bilinen büyülü bir orman varmış. Bu ormanda, hem insanların hem de hayvanların barış ve huzur içerisinde yaşadığı bir yermiş. Ormanın tam ortasında, çok büyük ve güzel bir meşe ağacı bulunurmuş. Bu meşe ağacında, ormanın tam ortasında ve büyüleyici bir şekilde durduğu için kalbi olarak kabul edilirmiş. Onlarca farklı hayvan türü, bu ormanın içerisinde mutlu bir şekilde yaşarmış.

Ormanın içerisinde yaşayan hayvanlardan birisinin adı da Hüsnü olan bir tavşanmış. Hüsnü, ormanın en hızlı tavşanı ve her sabah ormanın etrafında koşan birisi olarak bilinirmiş. Fakat, bir gün ormanın derinliklerine doğru hızlıca koşarken, bir çalının arasında sıkışıp kalmış. Yardım için bağırmaya başladı, ancak kimse onu duymamış.

Hüsnü’yü çok uzun zamandır göremeyen ormanda yaşayan diğer hayvanlar hüsnü’yü aramaya başlamış. Hüsnü’nün sıkıştığını gören diğer hayvanlar yardımına koştu. Bir tane tilki, bir tane kurt, bir tane tavuk, bir sincap ve bir tane de ağaçkakan, Hüsnü’nün yanına gelmiş. Beraber çalışarak çalının dallarını kaldırdılar ve Hüsnü’yü kurtarmışlar.

yesil orman hayvanlari 1

Hüsnü şükürlerini sunarak çok minnettar bir şekilde teşekkürlerini sundu ve diğer hayvanlara bu yardımlarının karşılığını vereceğine söz verdi. Bu olaydan biraz sonra, Beş farklı hayvan türleri arasında bir arkadaşlık başladı. Her gün bir araya geldiler, farklı oyunlar oynadılar, birlikte vakit geçirdiler. Birbirlerinin farklı özelliklerini öğrenip kendilerine anlatarak, ormanları daha güzel bir yer haline getirmeye söz verdiler.

Günlerden bir gün ormanın merkezindeki meşe ağacının etrafına toplanmaya karar verdiler. Meşe ağacı, onların kendileriyle olan dostluklarını fark etti ve bu duruma çok mutlu oldu. Ağaç, onlara çok özel bir hediye vermek istemiş. Her bir farklı hayvana kendinden bir yaprak verdi ve söyle dedi, “Bu yapraklar, dostluğunuzu ve birbirinize olan saygınızı simgeliyor. Her biriniz bu yaprağı ormanda istediği bir yere diksin, böylece dostluğunuz sonsuza kadar yaşayacaktır.”

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  İki Kardeşin Anıtkabir Ziyareti

Tüm Hayvanlar, bu ağaç yapraklarını alıp ormanın farklı bölgelerine dikmeye karar verdiler. Ve o günden sonra ki her gün, Yeşil Orman daha da güzel bir yer ve daha da büyülü bir hale geldi. Tüm hayvanlar, birbirlerine karşı saygı ve sevgi gösterdiler birlikte yaşadılar. Arkadaşlıkları, Bu Yeşil Orman’ın en değerli hazinesi haline geldi ve sonsuza kadar devam etti.

Yeşil Orman‘daki bu özel hikayeyi, hayvanların kendi aralarında ki arkadaşlıkları olan dostluklarının ne kadar önemli olabileceğini hatırlatmaktadır. Birbirimize karşı saygı gösterip birlikte çalıştığımızda, herkes için daha iyi bir dünya bırakabiliriz.

yesil orman hayvanlari 2yesil orman hayvanlari 3

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu