Yıldız Tozu ve Kayıp Işık

''Yıldız Tozu ve Kayıp Işık'' Masalımızda uyumadan önce çocuklarınız için okuyabileceğiniz güzel bir masal olmaktadır. Bu masalı okuyabilir ya da dinletebilirsiniz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Yıldız Tozu ve Kayıp Işık

Bir zamanlar, uzak bir köyde, gökyüzüne aşık küçük bir kız yaşarmış. Adı Elara imiş ve her gece yıldızları izlemeyi çok severmiş. Bir gece, gökyüzünde parlayan en güzel yıldızın aniden kaybolduğunu fark etmiş. Köyün yaşlı bilgesine danıştığında, yıldızın ışığının Kötü Gölgeler tarafından çalındığını ve eğer geri getirilmezse, dünya üzerindeki tüm umut ve rüyaların sonsuza dek kararacağını öğrenmiş.

Cesur Elara, yıldızın ışığını geri getirmek için tehlikeli bir yolculuğa çıkmaya karar vermiş. Yanına sadece bir parça yıldız tozu ve iyilik dolu kalbini alarak yola çıkmış. Ormanlar, dağlar ve nehirler aşmış, rüzgarlarla ve yıldırımlarla mücadele etmiş.

Yolculuğu sırasında, ona yardım eden konuşan hayvanlar, dost canlısı ağaç ruhları ve gizemli peri bulmuş. Onlar, Elara’ya Kötü Gölgelerin krallığına ulaşmasında ve onların hileli düzenbazlıklarından kaçınmasında yardım etmişler.

Sonunda, Kötü Gölgelerin karanlık kalesine ulaşmış. Orada, çalınan yıldız ışığını bulmuş ve onu koruyan karanlık varlıklarla yüzleşmek zorunda kalmış. Ancak Elara’nın saflığı ve yıldız tozunun gücü, karanlığı yenmiş ve ışığı serbest bırakmış. Işık hızla gökyüzüne geri dönüş yaparak kaybolan yıldızı yeniden canlandırmış.

Elara, köyüne bir kahraman olarak dönmüş. İnsanlar, her gece parlayan yıldızı ve Elara’nın cesur yolculuğunu hatırlayarak, umutlarını ve rüyalarını asla kaybetmemişler. Ve Elara, her gece gökyüzüne bakarak, ışığın ve iyiliğin her zaman karanlığı yeneceğini hatırlamış.

Elara’nın kahramanlığı köyünde kutlamalarla karşılanmış. Ancak Elara’nın macera aşkı hiç dinmemiş. Gökyüzündeki her yıldızın, kendi hikayesine ve sırrına sahip olduğunu düşünmeye başlamış. Bu yüzden bir gece, başka bir macera peşinde yine yollara düşmüş.

Bu seferki yolculuğu, onu Uykusuz Ufuklar’a, rüyaların ve düşlerin beşiği olan bir yere götürmüş. Burada, rüyaların koruyucusu olan ve yıldızların şarkılarını söyleyen eski bir Rüya Dokuyucu ile tanışmış. Dokuyucu, Elara’ya dünyanın dört bir yanındaki çocukların rüyalarının tehlikede olduğunu anlatmış. Kara bir sis, çocukların hayallerini ve umutlarını çalmakta ve onları karanlık düşlerle doldurmaktaymış.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Kedi Fare ve Kurt Masalı

Elara, hiç tereddüt etmeden yardım etmeye karar vermiş. Rüya Dokuyucu ona, kaybolan rüyaları bulmak ve kara sisi dağıtmak için gerekli olan sihirli bir ayna vermiş. Ayna, gerçek düşlerin ve sahte kabusların arasındaki farkı gösterebilen eşsiz bir eşya imiş.

Yolculuğuna devam eden Elara, yavaş yavaş sisin içine dalıp, kaybolmuş rüyaları birer birer bulmuş ve onları sahiplerine geri götürmüş. Bu sırada karşılaştığı zorluklar ve tehlikeler, onun cesaretini ve kararlılığını pekiştirmiş. Her kurtardığı rüya, dünyaya biraz daha ışık ve neşe getirmiş.

En sonunda, Elara kara sisin kaynağını bulmuş: Kalbi kırık bir gölge yaratık, kendi acısını başkalarına yayarak rahatlamaya çalışıyormuş. Elara, yaratığa kızgınlık yerine şefkat göstermiş ve ona gerçek mutluluğun paylaşıldığında çoğalacağını anlatmış. Sözleri yaratığın kalbini ısıtmış ve sonunda o da kendi gölgesini aydınlatmaya başlamış.

Elara’nın bu son macerası, ona sadece cesaret ve zeka değil, aynı zamanda anlayış ve şefkatin de ne kadar güçlü olabileceğini öğretmiş. Artık her çocuk, Elara’nın yardımıyla tatlı rüyalar görebiliyor ve kötü düşler, sadece bir hatıra olarak kalmış.

Böylece, Elara’nın maceraları sona ermiş gibi görünse de, o her zaman yeni sırlar ve hikayeler peşinde olmuş. Ve herkes biliyormuş ki, yıldızların altında, Elara’nın ruhu her zaman keşfetmeye ve hayalleri korumaya devam edecekmiş.

Evet çocuklar bu masalımız da burada bitti . Sizde Klasik Çocuk Masalları ya da farklı kategorilerde masallar göndermek istiyorsanız aşağıda ki resme tıklayarak tarafımıza gönderebilirsiniz.

masal gonder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu