Zamanın Motosikletçisi Masalı

''Zamanın Motosikletçisi Masalı'' Masalımız da çocuklarınız için cesur ve iyi kalpli olmanın önemini anlatıyoruz. Çocuklarınız için bu masalımızı okuyup dinletebilirsiniz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Zamanın Motosikletçisi Masalı

Eski Günlerde, büyük bir köyde, zamana müdahale edebilen sihirli bir motosiklet bulunuyordu. Bu motosikletin adı Şimşek idi ve yalnızca iyi kalpli ve cesur çocuklar tarafından kullanılabilirdi. Kasabanın en küçük çocuklarından birisi olan Murat, her zaman için motosikleti kullanmayı hayal ederdi.

Bir sabah kasabayı büyük bir tehlike tehdit etmeye başladı. Kara bulutlar gökyüzünü sarmış, zamanı durdurabilecek büyülü bir bulut yaklaşmaktaydı. Kasabanın yaşlı bilgesi, Murat’a Şimşeği kullanması gerektiğini söyledi. Motosikleti sadece cesur ve iyi yürekli bir çocuğun kullanabileceğini, ve Murat’ın bu kişi olduğunu biliyordu. Murat, motosikleti alıp cesurca gazlamaya başladı. Her gaz verişiyle zaman yavaşlamaya başladı ve bulut kasabayı terk etmeye başladı. Kasaba sakinleri, Murat’ın bu kahramanca eylemini hayranlıkla izledi. Ancak Murat’ın gerçek mücadelesi şimdi başlamıştı. Zamanı tamamen durdurmadan bulutu kontrol altına almalıydı. Murat, motosikletle daha da hızlanarak fırtınanın merkezine doğru ilerledi. Fırtınanın içerisinde, zamana müdahale eden kötü kalpli bir sihirbazı gördü. Sihirbaz, Murat’ı durdurmaya çalıştı ama Murat’ın iyi kalpli yüreği ve cesareti ona güç veriyordu. Nihayet, sihirbazı yenmeyi başardı ve Kasabayı kurtardı.

Kasaba sakinleri, Murat’ı bir kahraman olarak görüp sarıldılar. Murat ise, Motosikletini dikkatle sakladı. Biliyordu ki, bir gün yine ihtiyaç duyulacak ve başka bir cesur kalpli çocuk bu sihirli motosikleti kullanabilecekti.

Evet çocuklar bu masalımızda sizler için iyi kalpli ve cesur bir çocuk olmanın ne kadar iyi bir şey olduğunu öğretiyoruz. iyilikler yaparak sizde arkadaşlarınız tarafından kahraman olarak görülebilirsiniz. Gerçi kahraman olmak için başkasının söylemesine değil anne ve babanızın sizden gurur duyması da yeterli olacaktır. Anne ve babanız tarafından çok seviliyorsunuz çocuklar. Çocuklarınıza fantastik masallar okumak için adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Masal Dinlemeyi Seven Çocuklar

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu