Yıldız Çocuklarının Zaferi

''Yıldız Çocuklarının Zaferi'' Gökyüzüne merak saran tüm çocukların okuması gereken tatlı bir masalımızdır.

sesli dinlemek icin tiklayin

Yıldız Çocuklarının Zaferi

Maviliğiyle büyülendiğimiz gökyüzünde, bulutların üzerinde yaşayan bir grup yıldız çocuğu vardı. Bu yıldız çocukları, gökyüzünün en uzak noktalarında, gökyüzünün güzellikleriyle boyanmış büyük evlerde yaşıyorlardı. Her birinin özel bir yeteneğe vardı. Kimisi rüzgarı kontrol ediyor, kimileri yağmuru yağdırabiliyor, bazıları da güneşi daha da parlak gösterebiliyordu.

Bir akşam, gökyüzü sultanlığına siyah bir gölge düştü. Bu gölge, gökyüzünü karartan ve yıldızların aydınlığını kapatan siyah bir yıldırımdı. Bütün gökyüzünde ki çocuklar, bu siyah yıldırım yenebilmek için bir araya geldiler. Her birisi kendisine özel yeteneklerini kullanarak, gökyüzünü aydınlatmayı ve siyah yıldırımı yok etmeye çalıştılar. En küçük yıldız çocuğu, diğer yıldızlardan farklı bir yeteneğe sahipti. Bu yetenek de, müzik çalabiliyordu. Klarnetini alarak çalmaya başladı. Siyah yıldırım’ın içindeki kötülüğü ve üzüntüyü azaltmayı başardı. Müziğinin kuvvetiyle, siyah yıldırım yavaşça gitmeye başladı ve gökyüzü yeniden aydınlanarak parlamaya başladı.

Beraber çalışarak, gökyüzü çocukları siyah yıldırımı yenmeyi başardılar ve gökyüzü tekrar barış ve mutlulukla doldu. Her gece, yıldızların arasında parlayan bu cesur çocuklar, dünyaya umudun ve birliğin gücünü hatırlattı.

Böylece, gökyüzünde yaşayan yıldız çocuklarının cesareti ve birliği sayesinde, gökyüzü her zaman aydınlık ve mutlu kaldı. Onların hikayesi, yıldızların altında uyuyan her çocuğa umut ve neşe verdi.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Trip Atan Panda ve Trip Yiyen Koala

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu