Ahıra Giren Köpek

sesli dinlemek icin tiklayin

Ahıra Giren Köpek

Dışarıda sıcaktan bir türlü uyuyamayan köpek sessiz ve serin bir yer aradı. Ahırın uygun olduğunu görünce içeri girip koca öküzün yiyeceği samanın üzerine kıvrılıp yattı. Tarladan yorgun argın eve dönen koca öküz, yiyeceği samanın üzerinde köpeğin uyuduğunu görünce şaşırıp kaldı.

Allah Allah, bu da neyin nesi, dedi.

Önce uyandırmak istemedi ama gün boyunca çalışıp yorulmuştu. Karnı da açlıktan zil çalıyordu. Şöyle bir
şeyler yiyip otların üzerine çökerek günün yorgunluğunu çıkarmak düşüncesindeydi. Köpeğin bir türlü uyanmadığını gören koca öküz, burnuyla köpeği iterek uyandırmaya çalıştı. Köpek uyanmadı bile, yönünü diğer tarafa çevirip uyumaya devam etti.

Koca öküz köpeği hızlıca itince köpek kafasını kaldırıp ona hırladı:

Burada da mı rahat yok bize?

Koca öküz,

Bak, yiyeceğim samanın üzerine yatmışsın, kalk da karnımı doyurayım, deyince köpek özür dileyeceği yerde onu ısırmaya kalktı.

Köpeğin bu çirkin hareketi üzerine koca öküz, ona şöyle çıkıştı:

Bana bak köpek, sen çok saygısız birisin. Eğer benim yiyeceğime ortak olmak istiyorsan buyur beraber
yiyelim. Ama sen hem kendin yemiyorsun hem de bana yedirmiyorsun, bu kadarı da fazla. Kalk git benim evimden. Yatacaksan kendi yerinde yat. Hem suçlusun hem güçlü.

Koca öküzün kuvvetli boynuz darbelerinden canı yanan köpek kuyruğunu bacaklarının arasına sıkıştırıp hemen oradan uzaklaşıverdi.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Anne Ayı ve Bebek Geyiğin Hikayesi

hipecraft

2011 yılından bügüne dijital dünya'da projeler üretiyor, bir çok markaya yazılım desteği sağlıyorum. İçerik üretmek ve kendini farklı alanlarda da geliştirmek adına masalist üzerinde içerikler üreterek desteklerinizi bekliyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu