Ali’nin Uçak Sevgisi

''Ali'nin Uçak Sevgisi'' Tüm çocukların hayal gücünde kurabileceği uçmak hayalini pekiştirmektedir. Pilotlara karşı duyulan sevgiler belki sizin de evladınızın pilot olmasına sebep olabilir , Neden olmasın?

sesli dinlemek icin tiklayin

Ali’nin Uçak Sevgisi

Uzak ,tatlı ve küçük bir köyde, ufak bir çocuk yaşarmış. Ali adında bu çocuğun en büyük hayali de pilot olup uçmakmış. Her gece gökyüzüne bakarak yıldızları izlerken, gökyüzünde süzülerek uçan uçakları hayal eder ve pilot olduğunda ne kadar güzel bir meslek sahibi olacağını saygı göreceğini hayal edermiş.

Ali’nin odasında, çok fazla uçak resimleri ve minyatür uçaklar bulunuyordu. Duvarlarını, uçakların o muazzam heybetli resimleriyle kaplamıştı. Bir gün, köylerinde büyük bir uçak fuarının düzenleneceğini duyduğunda Ali mutluluktan havalara uçarak gözleri ışıl ışık parladı. Hayatında ilk kez uçakları bu kadar yakından görebilecek ve sadece gök yüzünde gördüğü uçakların aslında ne kadar büyük olduğunu göreceği için çok mutluydu. Hatta belki de içerisine binebilmek için bir şansı da olacaktı.

Fuar günü artık gelmişti. Ali sabahın erken saatlerinde bayram sabahı gibi heyecanla uyanarak ailesine kalkmaları için haber verdi. Ailesi, Ali’nin bu kadar büyük hayal kurduğu uçakları yakından göreceği için kendileri de çok sevinçle Ali’yi seyrediyorlardı. Fuar alanına sonunda gelmişlerdi, Ali’nin gözleri sevinç göz yaşlarıyla dolmuştu bile. Kocaman heybetleriyle duran uçaklar, hava akrobasi yapan uçakları seyrederken kendisinden çoktan geçmişti bile. Hava gösterisi yapan pilotlarla tanışma fırsatı, onun için bir rüya gibiydi. Pilotlara uçaklar hakkında aklına gelen tüm soruları sorup cevabını aldı. Pilotları dinledikçe uçaklara olan hayranlığı bir kat daha büyüyordu.

Fuar sonunda Ali , bir uçağın kokpitine girme şansını yakaladı. Kabinde otururken, tüm dünya etrafında dönüyormuş gibi hissetti. Ali, kendini gerçek bir pilot gibi hayal etti. Bu yaşadıklarını aklından hiç bir zaman çıkarmak istemiyordu, onun için unutulmaz bir anıydı.

Ali’nin bu uçak sevgisi, o günden sonra daha da fazlalaştı. Uçağa daha önce yolcu olarak hiç binmese bile, hayal gücü sayesinde gökyüzünü seyretmeye ve uçakların sesini dinlemeye devam etti. Büyüdüğünde kendisinin de bir pilot olmaya karar verdi ve bir gün kendisinin de o uçakla yolcu taşıyacağına emindi.

alinin ucak sevgisi

Ali, bu ufak köyden dünyanın dört bir tarafına uçtu. Her uçuş, onun için bir macera ve hayallerini gerçekleştirmesi için hayal gücü yeterli oluyordu. Her gece yıldızları seyrederken, gökyüzündeki uçakları düşünür, gözlerini her kapattığında uçan rüyaların dünyasına dalardı.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Yiğit ve Şirin'in Sihirli Mağara Macerası

Ali’nin uçaklara karşı olan sevgisi ve hayal gücüyle dolu olan bu masal böyle sona erer. Bu masal da, hayallerinin gerçekleşeceği ve sevgiyle beslendiğinde ne kadar büyüleyici olabileceği hakkında bir masalımız olsun.

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu