Balık Ve Okyanus’un Hikayesi

''Balık Ve Okyanus'un Hikayesi'' Günlerden bir gün, yalnız ve neşeli bir balık, kendisini anlayacak bir dost arayışında çokça su gezmiş. Uzak diyarlarda dalgalanan yalnız bir okyanus da gerçek dostluğu öğrenmeyi umuyormuş. Bir gün, denizatı balığa dost olmuş ve onu kendi okyanusuna davet etmiş. İlk başta tereddüt eden okyanus, zamanla balığın yanlızlığını dindirdiğini fark etmiş ve birbirlerine sıkı sıkıya bağlanmışlar.

sesli dinlemek icin tiklayin

Balık Ve Okyanus’un Hikayesi

Günlerden bir gün, yanlız bir balık varmış. Balık çok neşeli ve mutluymuş, etrafındaki tüm deniz canlıları onu severmiş çünkü balık iyi kalpli bir balıkmış. Fakat bir problem varmış, balığın ne kadar arkadaşı olursa olsun kendisini anlayacak bir dostu olduğunu düşünmüyormuş. Balık bir çok su gezmiş buna rağmen kendisini ait hissettiği suyu bulamıyormuş. Aynı zamanda uzak diyarlarda dalgalanmaya devam eden bir okyanus varmış.

Okyanus içerisinde bir sürü canlıyı barındırmasına rağmen kendisini yanlız hissediyormuş. Birinin gelip ona gerçek dostluğun ne olduğunu öğreteceğini umarak dalgalanmaya devam ediyormuş. Bir gün okyanusun içinden gelen bir denizatı balığın olduğu denize gelmiş ve balıkla arkadaş olmuşlar. Denizatı balığa ‘Benim geldiğim okyanus çok güzel sende gelmek ister misin’ diye sormuş, balık merakına yenik düşmüş ve ‘Evet çok isterim’ diyerek cevap vermiş. Beraber yola çıkmışlar ve okyanusun olduğu yere gelmişler. Önce okyanus balıkla tanışmak istememiş ama balık okyanus ile tanışmakta ısrarcıymış. En sonunda okyanus istemese de balıkla tanışmayı kabul etmiş.

Gel zaman git zaman okyanus balığa alışmış. Okyanus onu yanlız hissetmekten kurtaran şeyin balık olduğunu fark etmiş aynı zamanda balıkta kendisini anlayan ve onu her haliyle kabul eden kişinin okyanus olduğunu anlamış. Birbirlerine daha da bağlanan okyanus ve balık sonsuza kadar birbirlerine arkadaşlık edip mutlu bir şekilde yaşamışlar ve masalımızda burada bitmiş. Tatlı uykular.

Bu Masalın Yazarı Olan Değerli Okuyucumuz Ecren ÜNAL‘a Teşekkürler Ederiz. Sizler sayesinde binlerce masal okuyucumuz güzel bir rüya görerek uyuyor. Sizde masal göndermek istiyorsanız aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gönder
masal gönder
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Işıltılı Ormanın Sırrı

Misafir Yazar

Misafir Kullanıcılarımızın Sitemizde Gönderdiği İçerikler Bu Kullanıcı Adıyla Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu