Başarılı Öğrencilerin Masalı

''Başarılı Öğrencilerin Masalı'' Hikayemizde iki yakın arkadaşın başarılı bir hayat sürebilmeleri için nasıl özverili dostluk yaptığını görüyoruz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Başarılı Öğrencilerin Masalı

Bir zamanlar, Aslı ile Sibel ismiyle iki yakın arkadaş vardı. İkisi de sınıfının en başarılı öğrencileri ve her zaman en çok takdir gören kişileriydi. Karne alma günü geldiğinde, iki arkadaş da heyecanlanmaya başladı. Çünkü , bir dönem boyunca göstermiş oldukları öz verili çalışmaların sonucunu görmüş olacaklardı.

Karne günü gelip çattığında, Aslı ile Sibel erken kalkarak okula gitmek için hazırlandılar. Okula yürüyerek giden bu iki arkadaş, yol boyunca bir yıldır yaşadıkları iyi ve kötü günleri tekrar düşündüler. Aslı ile Sibel zor zamanlarda birbirlerine nasıl yardımcı oldukları, sınavlara hazırlanmak için beraber ders çalıştıkları saatleri ve öğrendikleri yeni şeyleri hatırladılar. Okula geldiklerinde, sınıflarına girdiler ve öğretmenleri karneleri vermeye başladı. Aslı ile Sibel’in heyecanı gözlerinden okunuyordu. Karnelerini aldıklarında, bir yıllık öz verili çalışmalarının karşılığını almışlardı. İkisi de mükemmel notlar almıştı! Aslı ile Sibel, birbirlerine sarılarak bu büyük başarıyı kutladılar. Öğretmenleri ve yakın arkadaşları da onların başarısını takdir etti. Aslı ile Sibel, sadece iyi notlar almakla kalmayıp, aynı zamanda sınıf arkadaşlarına yardım etmek, okul etkinliklerini düzenlemek ve her zaman iyi yapılı bir tutum sergilemek gibi konularda da örnek oldular. Okuldan ayrıldıktan sonra, Aslı ile Sibel kendilerine ödül vermek için dondurma dükkanına girdiler. Sevdikleri dondurmayı yiyerek, gelecek yıl için planlamalar yaptılar. Her ikisi de geleceğe dair büyük hayalleri olduğunu fark etti ve birbirlerine bu hayallerini gerçekleştirmeleri için destek olacaklarına söz verdiler. Bu özel günde, Aslı ile Sibel için sadece akademik başarının bir kutlaması değil, aynı zamanda gerçek dostlukla ve birbirlerine olan desteğin de bir kutlamasıydı. İki arkadaş da, hayatın her döneminde başarılı olabilmek için birbirlerinin desteğine her zaman güvenebileceklerini biliyorlardı.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Gökyüzü Şehri'nin Koruyucuları

Aslı ile Sibel’in karne günü masalında başarılı olabilmek için çok sıkı çalışmalarının gerektiğini ve iyi bir dost olabilmek içinde birbirlerine karşı her zaman iyi davranarak yardımcı olmaları gerektiğini anlatmaktadır. Sizde diğer masal okuyucularına karşı yardımcı olmak için kendi yazdığınız masalları paylaşabilirsiniz.Masal dinlemek için internet sitemizde ki oynat butonuna basabilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu