Basketbol Oyuncusu Çocuğun Masalı

''Basketbol Oyuncusu Çocuğun Masalı'' Hikayemizde basketbolcu olmak isteyen bir çocuğun azimli çalışması sonrasında istediğine nasıl erişebildiğini anlatıyor.Bu masalı çocuklarınıza okuyabilirsiniz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Basketbol Oyuncusu Çocuğun Masalı

Mehmet 9 yaşında küçük bir çocuktu ve en büyük hayali de,Fenerbahçe Basketbol takımında oynamaktı. Her gün okuldan eve gelindiğinde hemen dışarı çıkar ve basketbol oynamaya giderdi. Mehmet’in özverili çalışması bir gün meyvelerini verdi ve mahalle arkadaşları onu kendi takımlarına almak isteğiyle başladı.

Bir sabah Mehmet her zaman olduğu gibi basket oynarken herkes tarafından tanınan basketbol antrenörü mehmet’i oynarken seyrediyordu. Mehmet’ in yeteneği antrenörün dikkatini çekti. Antrenör Mehmet’le özel olarak ilgilenmeye ve ona tüm bildiklerini öğreteceğine söz verdi. Mehmet antrenörün öğrettikleri sayesinde çok daha ilerledi ve okul takımına seçildi. Turnuvalarda başarılar kazanmaya başlayınca onu ülke genelinde tanınan bir basketbol akademisine çağırdılar. Mehmet gün geçtikçe hayallerine birer adım daha da yaklaşıyordu. Basketbol sevgisi ve çalışkanlığı onu hayallerine doğru götürdü. Fenerbahçe’de oynayabilirdi ancak şimdilik Mehmet’in biraz daha kendisini geliştirmesi gerekiyordu. Basketbol akademisinde Mehmet her gün çok çalışıyor ve yeteneklerini bir üst seviyeye geliştiriyordu. Antrenörler ondaki potansiyeli hemen fark etti ve ekstra çalışmalar yapması için özel destek veriyorlardı. Mehmet artık hayalini kurduğu basketbolcu olabileceğine inanmaya başlamıştı. Okulunda Mehmet okul takımının yıldızı oldu. Skautlar onu keşfetti ve üniversitede oynamak için basketbol bursu almaya hak kazandı. Üniversite takımında da yetenekleri dikkat çekiyordu. Mezun olduktan hemen sonra Fenerbahçe seçmelerine katıldı ve ilk turda seçilerek kendisi hayalini gerçekleştirdi . Artık resmen Fenerbahçe oyuncusuydu! İlk maçına çıkacağı gün, tribünde onu izlemeye annesi ve babası gelmişti. Maçın başından sonuna kadar en iyi oyuncu seçilerek takımını sırtlamıştı. Bu başarısı tüm takım ve taraftarlar tarafından ayakta alkışlandı.

Maç gecesi Mehmet eve dönüş yolunda hayalleri için verdiği uzun yolculuğu düşündü. Basketbol aşkı, inancı ve her gün çalışması onu bugünlere getirmişti. Artık hayali gerçek olmuştu ve Fenerbahçe yıldızı olarak herkes tarafından tanınıyordu.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Nasreddin Hoca'nın Eşşeği

Evet çocuklar bu masalımız da burada bitti. Sizde masal yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu