Kardeşlerin Bisiklet Sevgisi Masalı

''Kardeşlerin Bisiklet Sevgisi Masalı'' Masalımızda iki erkek kardeşin bisikletlere karşı duydukları sevgiyi konu alıyoruz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Kardeşlerin Bisiklet Sevgisi Masalı

Yakın zamanlarda gebze de yaşayan iki küçük kardeş varmış. İsimleri Mert ile Han olan bu kardeşler, bisikletlere karşı olan meraklarıyla bilinirlermiş. Her gün bisikletlerine binip gebze caddelerinin sokaklarında hızla gezintiye çıkarlarmış.

Mert ile Han’ın babasının ismi Murat ‘dı. Çocuklarının bisiklet sevgisini fark etmiş ve bir gün onlara birer bisiklet almak istemiş. Bisiklet alacakları gün sonunda gelmiş. Babaları Murat, evlatlarına yeni bisikletlerini gülümseyerek vermiş. Mert ile Han hediyelerini görünce çok sevinmiş, gözlerinden parıltılar saçıyormuş.İki kardeş de bu hediyeye çok mutlu olmuşlar ve artık kendilerini özgür hissediyorlarmış. Her gün, okuldan döndüklerinde bisikletlerine biner arkadaşlarıyla gezintiye çıkar, maceralara atılırlardı. Bisikletleri, onlar için sadece bir araç değildi, aynı zamanda özgürlükleriydi de.

Bir sabah, Mert ile Han, Gebze de ki Yumrukaya adıyla bilinen ormanda bisiklete binmeye gitmişler.Yol boyunca ormanda birden çok engel ile zorlukları gördüler fakat hiç bir zaman pes etmediler. İkisi de birbirlerine destek oldular, birlikte her zorluğun üstesinden geldiler.

Ormanda bisikletleri sürdükleri esnada, bir ağacın dibinde küçük bir sincap buldular. Sincap yaralanmış ve hareketsiz bir durumda bekliyordu. Mert ile Han, hemen bisikletlerinden inip Sincapa yardım etmek için plan yapmışlar. Sincapı kollarına alarak ve eve götürmek için bisiklete binmişler. Evlerine döndüklerinde, Mert ile Han, sincapı anne ve babasına gösterdiler. Annesi Sincapı tedavi ederek hemen iyileştirdi. Sincap Mert ile Han’ın sadık bir dostu oldu. Artık bisiklet sürdükleri her yerde sincap da onlara eşlik ediyordu.Sincapın iyileştiği gün, Mert ile Han, bisikletlerine binip Gebze de bir gösteri yapmaya karar verdiler. İnsanlar, onların gösterisini izlemek için bölgede toplanmıştı. Mert ile Han, akrobasi hareketlerle bisikleti sürdüler, zıpladılar ve havada dönüp izleyenleri büyülediler.Gebzede ki herkes, Mert ile Han’ın bisiklet becerilerini hayranlıkla seyrediyorlardı. İki kardeş, bisikletlerinin üzerinde özgürlüklerini ve sevgilerini paylaşmanın eğlencesini yaşadılar.. Kardeşlerin cesareti ve öz güvenleri, diğer çocuklara da ilham kaynağı olmaya başladı.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Dört Elementin Muhafızları

Bu sayede, Mert ile Han’ın bisiklet sevgisini, sadece onlara değil, tüm Gebzeyi de bir araya getiren masala dönüştü. İki erkek kardeş, bisikletlerinin gösterişiyle hayallerini gerçekleştirdi ve herkesin yüreğinde büyük bir yer edindi.

Bisiklet masalımız da burada bitiyor. Mert ile Han’ın masalı sevgi, dayanışma ve cesaret ile dolu bir masal olarak hatırlanacak.Evet çocuklar sizde yazdığınız masalları tarafımıza gönderebilir ve binlerce farklı okuyuculara sunabilirsiniz. Sitemizden masal okumak ve dinlemek için diğer kategorilerimize de bakabilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu