Bin Bir Gece Masalları Sihirli Cin

''Bin Bir Gece Masalları Sihirli Cin'' Masalında binbir gece masallarını baz alarak sihirli lamba masalını anlatıyoruz. Sizde çocuklarınıza rahatlıkla dinletebilirsiniz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Bin Bir Gece Masalları Sihirli Cin

Eski günlerde, Arap çöllerinde, kömür isminde parlak siyah gözlü bir genç erkek yaşardı. Kömür her gün kasabanın yakınındaki çok eski, korkutucu mağarayı ziyaret ederdi. Bu mağara, eski zamanlarda sihirli masallara ev sahipliği yapmıştı.

Bir gün, Kömür mağaranın en dip yerinde parlayan bir şeyi gördü. Parlayan cisme doğru gittiğinde, bu parlak cismin eskimiş ve üstü tozlanmış bir lamba olduğunu fark etti. Lambayı temizlemeye çalışırken, lambanın içerisinden bir duman bulutu çıkmaya başladı ve bu bulutun içerisinde, genç bir lamba cini görülüyordu. Lambanın içerisinde ki Cin, Kömür ‘e üç dilek hakkı tanıdı. Kömür , kasabada ki insanların daha rahat bir hayat sürebilmesi için zengin bir hazine istedi. İkinci dileği de kasabada ki herkesin sağlıklı bir hayat sürmesini istedi ve son dileği de, köyünü kötülüklerden koruyabilecek bir sihirli kalkan istedi.Cin, Kömür ‘ün bu isteklerini derhal yerine getirdi. Kasabaları, aniden zenginlik ve bolluk içinde yüzmeye başladı. Hastalar bir anda şifasını buldu ve kasaba, görünmez sihirli bir kalkan ile korunmaya başladı.

Kömür ‘ün yardımseverliği ve cesareti, tüm kasabalarda örnek kaynağı oldu. Lambada ki sihirli cin ise, bir sonraki iyi kalpli insan tarafından bulunmak için tekrar mağaranın derinliklerine gizlendi.

Kömür ün bu masalında, çocuklara yardım severlik, iyilik ve hayallerin gücü hakkında ilham vermeyi hedeflemiştir. Evet çocuklar sizde iyi bir insan olarak çevrenizdekilere yardımcı olabilirsiniz. Sizde binbir gece masalları ya da diğer konularda masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Ela ve Efe'nin Yeşil Misyonu

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu